Specialisté vyšetřující havárii Boeingu 737 MAX v Etiopii objevili na fragmentu letadla detail, který se shoduje s nálezem na stejném letadle společnosti Lion Air, které se zřítilo loni u pobřeží Indonésie, uvádí Reuters s odkazem na zdroje. (Foto: Youtube)

Specialisté se domnívají, že tyto dvě nehody spolu souvisí. Trimmer v havarovaném letadle v Etiopii se nacházel ve stejné poloze jako trimmer ve zříceném letadle u pobřeží Indonésie. Podle specialistů to pomůže určit, kam směřoval nos letadla.

10. března letadlo Ethiopian Airlines Boeing-737 MAX 8 na trase z Addis Abeby do Keni havarovalo poblíž etiopského Bishoftu. Na palubě bylo 157 lidí. Nikdo nepřežil. Toto je druhá nehoda s letadlem tohoto modelu za pět měsíců.

V říjnu 2018 v Indonésii havarovalo letadlo místní společnosti Lion Air, které letělo z Jakarty na Sumatru. Na palubě bylo 189 lidí, všichni zemřeli, i když letadlo pilotovali zkušení piloti.

Boeing 737 MAX je letadlo čtvrté generace, které bylo zákazníkům dodáno v květnu loňského roku. Rusko, Spojené státy a řada dalších zemí zakázaly lety Boeingu 737 MAX ve svém vzdušném prostoru.