Existenci UFO potvrdily stovky vládních a vojenských odborníků. Měly by existovat jejich autentické fotografie a filmy, které byly zamíchány mezi padělky. (Foto: Youtube)

Existují platné fotografické důkazy, ale existují také případy, kdy byly důkazy o UFO zabaveny civilistům a vojákům. Existují však staré záběry UFO letícího v blízkosti letadla, které byly vždy prvkem vášnivé debaty mezi nadšenci do UFO.

Devatenáctisekundový záznam, o němž se často tvrdí, že je klipem z dlouhého videa, ukazuje kulatý objekt ve tvaru talíře (podobně jako na fotografiích McMinnvillského UFO), který se vznáší v blízkosti letadla a poté se pohybuje vpřed, manévruje pod křídlem letadla a letí vzhůru. Údajně se jedná o záznam skutečného videa. O původu videa existuje mnoho teorií. Koncem roku 2000 bylo několikrát zveřejněno na internetu, takže je obtížné zjistit jeho původní datum.

Nejstarším zdrojem zveřejnění videa je YouTube. Nahrál ho uživatel „frossani“ 6. března 2008 s popiskem „UFO z letadla“. Uživatel popsal, že UFO bylo zachyceno z okna letadla společnosti Blue Panorama, které letělo z Říma do Paříže 29. dubna 2006. Existují však i jiné zdroje, které uvádějí, že bylo pořízeno v 90. letech 20. století s popisem: „Jasný úplný důkaz vojenských testovaných reprodukcí talířů nad americkým nebem v okolí Nevadské pouště. Tento záznam je z konce 90. let, velmi krátký, protože plné video je nyní zcela offline.“

Tyto dvě verze popisu téhož videa způsobují, že je pro odborníky opravdu matoucí pochopit skutečnou povahu videa. Příběh toho však obsahuje více. Uživatel Redditu „usandholt“ provedl malý průzkum a kontaktoval frossaniho. Zeptal se uživatele YouTube na video a zjistil, že není vlastníkem videa.

„Bylo to docela překvapení, když jsem zjistil všechen ten humbuk a zájem o video, na které jsem téměř zapomněl. Jsem vlastníkem kanálu YouTube, ale nejsem autorem záběrů. O vizuální efekty jsem se zajímal jako koníček a sbíral jsem některá inspirativní videa a fantazíroval o tom, jakými technikami by bylo možné je znovu vytvořit. Záběry, které vás zajímají, byly zkopírovány z disku Zip patřícího mému kamarádovi z univerzity, který o mém koníčku věděl. Už nejsme v kontaktu a nemám bližší informace o původu videa (nejsem UFO vášnivec, pro mě to byl prostě pravděpodobně-fake stažený z internetu nebo nějakého CD-ROMu z počátku roku 2000). Jediný detail, který by mohl být pro vaše pátrání užitečný, je, že práce otce mého přítele sídlila v Avianu v severní Itálii. Mimochodem, když jsem video dával na YouTube, nijak jsem ho neupravoval; jediný zásah byl v popisu, v němž jsem uvedl podrobnosti o letu Blue Panorama z Říma do Paříže, který mě někdy předtím přivedl do Francie (k mému velkému klamu byl pak o několik let později zamítnut). Je mi líto, že vám pravděpodobně neposkytuji relevantní informace pro vaše bádání.“

Přesně tento klip s UFO byl použit v dokumentu „60 minut o pozorování UFO na Novém Zélandu (a ve světě)“, označeném jako simulace. Byl vytvořen za pomoci Suzanne Hansenové, ředitelky výzkumné sítě UFOCUS NZ. Jednalo se skutečně o simulaci, nebo o skutečné video použité v dokumentu? Tuto možnost lze podle badatele a autora knihy UFO Granta Camerona považovat za skutečný osmivteřinový film přistání UFO na Holloman AFB použitý v dokumentu z roku 1974. Této verzi dává za pravdu také novinář Chris Sharp.

Bylo video vyvráceno?

Mnoho lidí, kteří tvrdili, že pracují v oblasti letectví, shledalo video příliš dobrým na to, aby bylo skutečné. Nepodařilo se jim však poskytnout platné vysvětlení, proč je video falešné. Je zřejmé, že mnohé by napadlo, že by mohlo být vytvořeno počítačem, ale někteří odborníci na CGI tvrdí, že k vytvoření takových efektů je zapotřebí skvělé nastavení. Mnozí navíc shledávají nesrovnalost ve zvuku klipu, možná byl sestříhán.

Uživatel Redditu „VCAmaster“ vysvětluje, že video je pravděpodobně záznamem druhé generace přehrávání videa na jiné obrazovce, takže nachází hlavní možnosti: 1. Zvuk je většinou z kamery v kokpitu, přehrává se na zařízení a nahrává se na sekundární kameru (2. generace). 2. Zvuk je převážně z kamery uvnitř kokpitu, přehrávaný na zařízení, v kombinaci s dalším šumem na pozadí čehokoli, co se děje kolem osoby, která natáčí přehrávání videa z druhé ruky. 3. Zvuk je přímo z vnitřku kokpitu, video 1. generace.

Tento videoklip byl velmi pečlivě prostudován vojenskými leteckými odborníky (jako je Chris Lehto) a odborníky na CGI. Lehto uvedl, že letadlo není stíhačka, tvrdí, že je to dopravní letadlo. Po důkladném prozkoumání se však mnozí shodují, že by se mohlo jednat o letoun USAF T-43A.

Vždy je dobré zvážit i jinou možnost původu UFO. Jeden z uživatelů Redditu píše: „Jednou z možností je, že se jedná o vojenský nebo vědecký letoun 737, který testuje let objektů ve tvaru frisbee pomocí vleku, protože disk letí s úhlem náběhu k protilehlému vzduchu, nikoliv naplocho. Představte si, že byste disk vypustili na vlečné lano a nechali ho „letět“ vedle sebe, to je to, co byste viděli. Video je tak rozmazané, že byste neviděli žádnou čáru. Naše obvyklá představa o UFO je, že nepotřebují žádný úhel náběhu ani let založený na newtonovské mechanice, protože používají nějakou antigravitační, protidrogovou dohodu. Mohlo by letět naplocho nebo pod libovolným úhlem.“

Již delší dobu je známo, že součástí tajných jednání Kongresu byly záběry UFO velmi blízko křídla vojenského letadla. Před časem Luis Elizondo tvrdil, že existuje 23minutové video UFO a ještě jedno, kde je UFO vzdáleno 50 stop od kokpitu. UFO létající v blízkosti letadel a zachycené na fotografiích a videích jsou tedy pravdivé.

Zdroj: howandwhys.com