Podle údajů amerického ministerstva práce dává výpověď velký počet Američanů. (Foto: Flickr)

Podle amerického ministerstva práce vyskočil počet výpovědí ve Spojených státech ze 4 milionů v červenci na 4,3 milionu v srpnu, což je nejvyšší počet od prosince 2000, a odpovídá to téměř 3 % americké pracovní síly.

Data ukazují, že s nárůstem počtu nových infekcí COVID-19 v srpnu počet výpovědí v americkém restauračním a hotelovém průmyslu od minulého měsíce prudce vzrostl a počet výpovědí na veřejných pozicích v jiných odvětvích, jako je maloobchod a vzdělávání, také vzrostl.

Podle americké vlády nejvíce stoupl počet výpovědí v jižních a středozápadních oblastech země a právě tyto dva regiony zažily v srpnu nejhorší epidemii COVID-19.

Analýza Associated Press poukázala na to, že výpověď zaměstnanců je obvykle považována za dobré znamení na trhu práce, protože lidé obvykle odcházejí, když si již našli jiné zaměstnání nebo jsou si jisti, že mohou najít jiné zaměstnání.

Současný nárůst počtu výpovědí ve Spojených státech se však koncentruje hlavně do sektorů, které jsou v těsném kontaktu s veřejností, což ukazuje, že velkou roli sehrál strach z nového koronaviru. Mnoho lidí opouští práci bez jiného zaměstnání.

Zdroj: apnews.com