Skupina Elán včera publikovala na YouTubu video k písni Bulvárné krysy (Bulvární krysy). V něm se zaměřila na špinavou práci bulvárních novinářů. Vyvrcholení klipu vyvolalo u bratislavské kavárny negativní reakci.

V klipu vystupuje Jožo Ráž pronásledovaný bulvárními novináři. Elán v klipu ukazuje, jak vidí ze své strany práci bulvárních novinářů, které, jak stojí v textu písně, „baví nasírat lidi“.

Klip končí tím, že všichni bulvární novináři byli shromážděni v jedné místnosti, Jožo Ráž vstupuje do prostoru s pistolí a míří jim na hlavu. V poslední chvíli ale Vašo Patejdl na ně začne „střílet“ stříkací pistolkou.

Na Slovensku hovoří o vhodnosti takového pojetí klipu k písni po relativně nedávné popravě novináře Jana Kuciaka s jeho snoubenkou.

Podle televize Joj se klipem zaobírá obvodní prokuratura v Bratislavě. Česká média přinesla informace o tom, že nehledě na vhodnost či nevhodnost klipu se nejedná o porušení slovenských zákonů.

„Tvůrci si vysoce váží a respektují všechny osoby pracující v mediální oblasti přinášející relevantní informace se zřetelem na celospolečenské zájmy. Skladba a klip jsou namířeny výlučně vůči bulvárním médiím, která se seriózní žurnalistikou nemají nic společného,“ stojí v závěru klipu Bulvární krysy slovenské skupiny Elán.

Česká a slovenská média se mezitím snaží prezentovat klip Elánu jako „skandální“. Portál Novinky.cz ve svém článku o klipu vybral reakce posluchačů na video. O Jožo Rážovi v něm dokonce hovoří jako o „dementním egomaniakovi“ se sklony k hyenismu.

Klip k písni byl publikován na YouTubu 13. října. Během dvou dní nabral téměř 150 tisíc zhlédnutí. Diváci klipu dali za dva dny 2,6 tisíce lajků a 4,6 dislajků.