Automatizace skladů se stále zrychluje a hrozí, že budou zrušeny miliony pracovních míst. Nejnovější automatizační noční můra pro skladníky pochází z nového videa, které na YouTube nahrála společnost Boston Dynamics. (Foto: Youtube)

V tiskové zprávě americká robotická firma oznámila, že skupina Deutsche Post DHL úspěšně nasadila robota Stretch pro nakládání a vykládání krabic z návěsů tahačů ve skladových docích.

„Vykládání krabic je namáhavý, fyzicky náročný pracovní proces, který může ovlivnit schopnost spolupracovníků efektivně pracovat. Automatizací tohoto procesu, jak vysvětluje DHL Supply Chain, řeší provoz nejen obavy o bezpečnost, ale také přetrvávající problém se zásobováním pracovní silou tím, že přesměruje kvalifikovanou pracovní sílu, aby se soustředila na strategické úkoly s přidanou hodnotou v jiných oblastech skladu,“ píše se v tiskové zprávě DHL.

V překladu: „Společnost DHL je schopna zajistit, aby se její zaměstnanci mohli vrátit do práce: Společnost DHL automatizuje svůj dodavatelský řetězec a v budoucnu nebude potřebovat tolik skladníků.“

„Na zakázku navržené, lehké rameno robota má sedm stupňů volnosti, což mu dává délku a flexibilitu, aby dosáhl na bedny v celém přívěsu nebo kontejneru,“ pokračovala společnost DHL v tiskové zprávě.

Do konce tohoto desetiletí má společnost DHL a další velké společnosti, jako je například Amazon, plně automatizovat své sklady. Koneckonců, roboti nestávkují kvůli mzdám a pracovním podmínkám.

Takže pro všechny zaměstnance skladů – výše uvedené video je zlověstným znamením, že vaše práce bude ohrožena.

Možná se „naučte programovat“, ale to by vzhledem k masovému propouštění mohlo být náročné získat práci ve velké technologické firmě.

Zdroj: zerohedge.com