Senátorka z australské Liberální strany řekla v pořadu keňské televize, že její plat v rozměru 200 tisíc australských dolarů není na australské poměry moc peněz.

Australská senátorka Lucy Gichuhiová vyvolala pořádný rozruch na sociálních sítích, když se objevil úryvek z jejího rozhovoru pro keňskou televizi z počátku tohoto roku. Na videu senátorka, která je sama původem z Keni, odpovídala na otázku o svém platu.

„Můj plat je na mých webových stránkách, nedívám se na něj, protože mi peníze chodí na účet v bance. Není to ale moc peněz," řekla.

„Politici, myslím tím australští politici, tvrdě pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nikdo jim nemůže vynahradit práci, kterou dělají," vysvětlovala.

Když se jí ale moderátor opět zeptal, o jakou částku jde, nakonec promluvila: „200 000 australských dolarů (3,4 milionu korun) za rok. To není moc peněz."

Uživatelé sociálních sítí se na ni ihned naštvali a říkají, že by se měla stydět nebo se vrátit do reality.

„Je ostuda, že si stěžujete na plat 200 000 dolarů ročně. Doufám, že už ten hrozný plat nikdy nebudete pobírat," napsala uživatelka Chris Sleepová.

Kromě toho ji kritizují i za to, že nechala proplatit cestovní náklady ve výši 2 139 australských dolarů (36 tisíc korun) svým dvěma rodinným příslušníkům, kteří letěli na její narozeninovou oslavu. Tento čin vysvětlila administrativní chybou a peníze vrátila. Minulý rok rovněž utratila 12 000 dolarů za cesty do Sydney, kam cestovala i se svým manželem.

Zdroj:  dailymail.co.uk