Díky internetu a (zmenšující se) svobodě tisku již nemají starší média monopol na informace a narativy. (Foto: X)

Příklad: během diskuse WEF v Davosu nazvané „Obrana pravdy“ si Emma Tuckerová, EIC Wall St. Journal, posteskla nad touto ztrátou kontroly nad „fakty“.

„Myslím si, že pro starší značky, jako je New York Times a Wall Street Journal, je to velmi specifická výzva,“ řekla Tuckerová a dodala: „Když se vrátíme do doby, která opravdu není tak dávno, jak říkám, zprávy jsme vlastnili my. Byli jsme strážci brány a do značné míry jsme vlastnili i fakta.“

„Pokud to psali ve Wall Street Journal, New York Times, pak to byl fakt,“ pokračovala a dodala: „V dnešní době mohou lidé chodit pro zprávy k nejrůznějším zdrojům a mnohem více se ptají na to, co říkáme.“

Podívejte se:

Ve stejné diskusi se ozvala i místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která označila nárůst „dezinformací“ za „bezpečnostní hrozbu“ a naznačila, že „bylo součástí ruské vojenské doktríny, že zahájí informační válku, a my jsme v ní teď“.

Jako když kampaň Hillary Clintonové využila ruský zdroj bývalého (?) britského špiona k vykonstruování hoaxu proti Donaldu Trumpovi, který byl šířen prostřednictvím Wall Street Journalu a všech ostatních starších médií? Taková informační válka? Nebo když 51 bývalých pracovníků amerických zpravodajských služeb použilo dezinformaci k ovlivnění voleb 2020, což naznačovalo, že bomba s laptopem Huntera Bidena z NY Postu byla ruským vměšováním?

„Dezinformace jsou velmi mocným nástrojem,“ pokračovala Jourová a dodala: „V EU se zaměřujeme na zlepšení systému, kde se lidé dozvědí správná fakta. Nemluvíme o názorech. Neopravujeme ničí názory ani jazyk. Jde o fakta.“

Sviňárna, prosím.

Více:

Jak jsme zdůraznili na začátku týdne, Jourová se v Davosu setkala s šéfy společností jako YouTube nebo Meta a ujistila se, že „hrají podle pravidel“, zatímco její šéfka Ursula von der Leyenová vyzvala k zastřešující globalistické kontrole nad tokem všech informací v digitálním věku.

Zdroj: zerohedge.com