Tohle rozhodně není konspirační teorie, vesmírné síly potvrdily mrazivý strach ve vládě USA. (Foto: Flickr)

Generál vesmírných sil B. Chance Saltzman je historicky druhým nejvyšším šéfem tohoto nového vojenského odvětví, které během svého působení v úřadu vytvořil bývalý prezident Donald Trump.

Zpočátku byla tato snaha médii i širokou veřejností zesměšňována kvůli veškerému stigmatu, které s ní bylo spojeno. Saltzman však tento týden na vesmírném sympoziu v coloradském Springs vydal znepokojivé varování.

Vše se odehrálo přímo uprostřed veškeré aktivity související s nevysvětlitelnými vzdušnými jevy (UAP), která probíhá od začátku roku 2023. Je přesvědčen, že Spojené státy vstupují do nové éry vesmírných aktivit a hrozby budou značně odlišné.

Než začnete vyvozovat jakékoliv domněnky, musíme si ujasnit, že generál se nikdy nezmínil o ničem, co by se týkalo mimozemšťanů. V zásadě hovoří o nové éře lidských technologií, které se v posledním desetiletí a ještě dále rozvíjejí ve vesmíru.

Mluvil o družicích, které mohou sestřelit jiné družice díky existujícím systémům, které je k tomu naprogramují. Zrovna minulý týden unikly na internet snímky nových čínských špionážních dronů se schopností pracovat na rychlosti Mach 3. Už podle vzhledu se zdají být docela pokročilé.

Po svém projevu Saltzman hovořil o těchto nových hrozbách s lidmi z CNBC a řekl toto:

„Hrozby, kterým čelíme, pokud jde o naše schopnosti na oběžné dráze, ze strany našich strategických konkurentů [výrazně] vzrostly. Přetížení, které pozorujeme ve vesmíru sledovanými objekty, počet užitečných zatížení družic a samotné starty rostou exponenciálním tempem. Chci se ujistit, že o našich procesech a postupech přemýšlíme jinak.“

Navzdory jeho jasnému přesvědčení se najdou UFO fanatici, kteří si z generálových výroků okamžitě udělají vlastní závěry.

Nedávná zpráva pocházející z místních médií v Ohiu také potvrdila, že všechny složky zpravodajské komunity měly masivní setkání na letišti Wright Patterson.

To se dosud nestalo a fámy se šíří. Oblast, o níž se dlouho předpokládalo, že ukrývá vesmírné technologie, je centrem masivního setkání zpravodajské komunity. O co by mohlo jít?

Zdroj: marca.com