Přední astrofyzik vymýšlí plán, jak vyslat tým do Tichého oceánu, aby tam hledal vyspělou mimozemskou technologii. (Foto: Flickr)

Přední astrofyzik připravuje plán na vyslání týmu do hlubin Tichého oceánu, aby tam hledal něco, o čem si myslí, že je to vyspělá mimozemská technologie. Astrofyzik Avi Loeb se domnívá, že meziplanetární objekt, který v roce 2014 narazil do Země, byl nějakou vesmírnou lodí. Jeho teze je ve vědecké komunitě kontroverzní.

Podle informací, které minulý týden zveřejnilo Vesmírné velitelství Spojených států (USSC), objekt skutečně pocházel z jiné hvězdné soustavy. Projektil – který se řítil po obloze u pobřeží ostrova Manus v Papui-Nové Guineji – byl agenturou určen jako meteor.

Podle deníku New York Post se to však profesoru Loebovi nelíbí. V prohlášení vydaném ve středu naznačil, že předmět mohli vytvořit mimozemšťané.

„Náš objev mezihvězdného meteoru předznamenává novou hranici výzkumu,“ napsal harvardský astronom v článku pro The Debrief. „Zásadní otázkou je, zda by nějaký mezihvězdný meteor mohl naznačovat složení, které je jednoznačně umělého původu. A ještě lépe, možná by některé technologické komponenty dopad přežily.“

Poté, co profesor Loeb strávil desítky let výzkumem astronomie, obrátil v poslední době svou pozornost k možnosti, že život existuje někde jinde než na Zemi. Za své teorie o mimozemšťanech, které vzbudily širokou pozornost, se dočkal tvrdé kritiky ze strany jiných odborníků.

Profesor Loeb byl při spolupráci s jedním harvardským studentem astronomem, který před několika lety určil, že se jedná o mezihvězdný objekt. Po provedení výzkumu o tom dvojice napsala práci, ale bylo jim řečeno, že ji nesmějí publikovat, protože využili tajné vládní údaje.

Poté, co 7. dubna USSC potvrdila jejich podezření, vyzval Loeb k expedici, jejímž cílem by bylo najít vše, co z mezihvězdného objektu zbylo.

Podle deníku Post bylo v jeho článku zdůrazněno, že výprava za obnovou může být uskutečněna s využitím „nabíracích“ magnetů k prozkoumání oblasti Tichého oceánu o rozloze 10 km2, kde se předpokládá, že předmět přistál.

„Mým snem je stisknout několik tlačítek na funkčním zařízení, které bylo vyrobeno mimo Zemi,“ říká Loeb.

Profesor Loeb již několikrát uvedl, že Oumuamua – mezihvězdný objekt, který se v roce 2017 prohnal kolem Sluneční soustavy – byla technologie vyslaná mimozemšťany.

Zdroj: themindunleashed.com