Šéf agentury NASA James Bridenstine sdělil, že spolu se svým úřadem plně podporuje vytvoření vesmírných sil USA. V rozhovoru pro deník The Washington Examiner uvedl, že vesmírné síly zajistí ochranu satelitů, a také nepřetržitou činnost amerického bankovnictví a energetických systémů.

„Každá bankovní transakce vyžaduje synchronizační signál z GPS. Jinými slovy, nebude-li GPS, nebude existovat ani americký bankovní systém. Všechno přestane fungovat," uvedl příklad Bridenstine.

Podobná situace nastane i při zásobování energiemi, poněvadž i elektřina je v energetických sítích řízena synchronizačním signálem satelitního systému, uvedl šéf NASA.

Na satelit jsou mimo jiné napojeny i sféry jako je komunikace, navigace, výroba potravin a energie či oblast bezpečnosti a obrany.

Ministr obrany USA James Mattis na začátku srpna podpořil návrh na založení operativního velení vesmírných sil v rámci Ozbrojených sil USA.

Rovněž označil vesmír za bojiště budoucnosti. Podle prezidenta Donalda Trumpa již soupeři a odpůrci USA zahájili militarizaci vesmíru.