Saúdská Arábie zakáže od 1. srpna všem neočkovaným občanům a obyvatelům vstup do veřejných zařízení, jako jsou nákupní střediska a restaurace, oznámilo v úterý ministerstvo pro komunální záležitosti a venkov. (Foto: Flickr)

Podle ministerstva nebudou moci do nákupních středisek, nákupních center, obchodů a na trhy vstupovat všichni, kdo nebyli proti koronaviru očkováni.

Lidé se také budou muset prokázat dokladem o očkování, aby jim byl umožněn vstup do restaurací, kaváren, pánských holičství, kosmetických salónů, svatebních a společenských sálů.

„V návaznosti na snahu ministerstva chránit zdraví veřejnosti je nutné očkovat pracovníky a návštěvníky [kteří pracují nebo budou vstupovat] do řady městských zařízení,“ uvedlo ministerstvo na Twitteru.

Počátkem tohoto týdne ministerstvo vnitra oznámilo, že od 9. srpna budou všichni občané Saúdské Arábie povinni před cestou mimo království absolvovat dvě dávky vakcíny proti COVID-19. Vakcína bude aplikována na všechny občany Saúdské Arábie.

Oznámení přišlo „s ohledem na šíření nových variant viru, nízkou účinnost jedné dávky vakcíny proti těmto novým variantám a na základě studií a vědeckých výzkumů, které ukazují, že přijetí dvou dávek ochrání před komplikacemi variant viru,“ citovala ministerstvo zdravotnictví Saúdská tisková agentura (SPA).

Zdroj: alarabiya.net