Andrej Babiš okomentoval možnost postavit se proti šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi v Ústeckém kraji v letošních volbách. (Foto: Twitter/Ivan Bartoš)

Podle jeho slov Bartoš není vhodný pro to, aby plnil funkci předsedy vlády, navíc svými záměry může ohrozit českou suverenitu.

Lídr Pirátů na svém účtu na Twitteru odpověděl premiérovi a vytkl mu prosazování programu AntiBartoš.

Předseda české vlády Andrej Babiš během svého komentáře na kanálu CNN Prima News dal jasně najevo, že nevylučuje možnost toho, že se postaví předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi v Ústeckém kraji v rámci letošních voleb do Sněmovny.

Jak poznamenal Babiš, nemá problém s tím, aby se střetl s Bartošem v jednom kraji a přesvědčil občany, že lídr Pirátů není vhodný kandidát na post předsedy vlády.

„To je rozhodný výběr a já osobně s tím nemám problém. Takže my 28. července o tom rozhodneme a já jsem určitě připravený s panem Bartošem vysvětlit občanům, že on není vhodný na tuto pozici,” poznamenal český premiér.

Dále Babiš připomněl jednání předsedy Pirátů v Bruselu, kde vyjádřil ochotu připravit Česko o právo veta při rozhodování o zahraničních otázkách a tím pádem posílit role unijních institucí na úkor členských států.

„Viděli jsme to, když byl v Bruselu, on by tam odevzdal všechny naše práva a nechá rozhodovat cizí země o nás, takže to určitě nechci,” dodal lídr hnutí ANO.

Na ráznou kritiku ze strany současného premiéra vůči Pirátům a jejich předsedovi odpověděl Ivan Bartoš osobně na svém účtu na Twitteru.

Bartoš totiž obvinil Babiše ze lži a zpochybnil jeho výkon na pozici předsedy vlády České republiky. Padla slova i o tom, že v poslední době se Andrej Babiš ve své předvolební kampani soustředil převážně na kritiku Pirátů a na osobní útoky proti němu.

„Od exekucí přes nezaměstnanost, nedostupnost‚ zdravotní péče, vznik vyloučených lokalit. V kraji, kde ANO vládne. Babiš bude lidem vysvětlovat, proč není Bartoš vhodný kandidát na premiéra. Pane premiére, váš jediný program je ‚AntiBartoš‘?” napsal předseda Pirátské strany.