Hugo de Jonge, nizozemský ministr zdravotnictví, uvedl, že země by se měla připravit další tři posilovací vakcíny proti koronaviru.

De Jonge ve středu napsal dopis parlamentu své země, v němž navrhuje, aby Nizozemsko zvážilo další kola posilovacích vakcín proti novým variantám, přičemž dvě z nich by měly být aplikovány v roce 2022 a další injekce v roce 2023.

V dopise se rovněž uvádí, že Nizozemsko má dostatek posilovacích vakcín pro současnou posilovací kampaň.

De Jonge v dopise napsal: „Jistě proto, že pro posilovací dávku vakcíny Moderna je zapotřebí pouze polovina běžné vakcíny, máme nyní dostatek vakcín pro současnou posilovací kampaň a existuje dostatečný základ pro případné další posilovací dávky ve druhém čtvrtletí a na podzim roku 2022 a v roce 2023.“

Nizozemsko nakoupilo zásoby vakcín ve velkém, aby se předešlo jejich nedostatku. Země objednala téměř 6 milionů dalších vakcín vedle 12 milionů již nakoupených od společnosti Pfizer/Biontech.

Se společností Pfizer/Biontech již byla uzavřena dohoda na dalších nejméně 17,5 milionu dávek do roku 2023. Není jasné, kdo bude mít nárok na tyto posilovací vakcíny proti koronavirům v letech 2022 a 2023.

Zdroj: newsweek.com