Satanistický pedofilní kroužek nutil děti zabíjet zvířata a vyrábět tabuli ouija k vyvolávání duchů a démonů, zaznělo u soudu. (Foto: Flickr)

Jedenáct lidí je obviněno ze zapojení do údajného sexuálního kroužku kolem dětí, který prý zahrnoval čarodějnictví, pokus o vraždu a závažné sexuální násilí.

Sedm mužů a čtyři ženy čelí čtrnáctistránkové obžalobě kvůli údajným zločinům, které se měly odehrát mezi lednem 2010 a březnem 2020 na několika adresách v Glasgow.

V některých obviněních se uvádí, že údajné oběti – dvě mladé dívky a jeden chlapec – byly nuceny zabíjet zvířata a nuceny používat tabuli ouija nebo podobný předmět „k vyvolávání duchů a démonů“.

Jednu z mladých dívek prý šest členů skupiny zavřelo do mikrovlnné trouby, ledničky, trouby a mrazáku, aby ji zabili.

Prokuratura tvrdí, že 43letý Iain Owens, 38letá Elaine Lanneryová, 38letá Lesley Williamsová, 40letý Paul Brannan a 46letý John Clark, jakož i 55letý Steven McHendrie dívku pronásledovali také v „masce ďábla“, přičemž jí po požití drog foukali do obličeje kouř.

Existují také tvrzení, že členové skupiny „tleskali, povzbuzovali a slovně povzbuzovali“ a také nahrávali na video sexuální zneužívání mladistvých.

Obvinění dále údajně nutili děti, aby se účastnily satanistických „seancí“, při nichž jim říkali, že pijí krev a jedí srdce.

Jedné z dívek údajně vyhrožovali, že ji pošlou do Turecka s cizím mužem, zatímco chlapce údajně naložili do vany naplněné krví.

Chlapce údajně členové skupiny, kteří prý měli na sobě pláště a ďábelské rohy, donutili ubodat k smrti andulku.

Pan Owens, paní Lanneryová, Lesley Williamsová, pan Brannan, pan Clark, Marianne Gallagherová, 38 let, Scott Forbes, 49 let, Barry Watson, 46 let, Mark Carr, 49 let, Richard Gachagan, 45 let, a Leona Laingová, 50 let, obvinění, kterým čelí, odmítají.

Maureen Goudieová, Robert Brown, James McLean a Douglas Gachagan jsou rovněž zmiňováni jako osoby zapojené do řady obvinění, ale podle soudních dokumentů jsou již také mrtví.

Na pátečním (6. ledna) slyšení u Vrchního soudu v Glasgow soudce Lord Beckett odhadl, že celý proces by mohl trvat až sedm týdnů, přičemž několik obhájců souhlasilo, že je to „realistické“.

Soudce soudu řekl: „V případu je tolik lidí, že by mohlo dojít k neobvyklému narušení.“

Zástupkyně obhájce Kath Harperová odhadla, že samotný případ koruny bude trvat až tři týdny.

Nikdo z obviněných se pátečního jednání nezúčastnil. Několik obhájců vyjádřilo obavy z videa, které bylo v souvislosti s procesem zveřejněno na sociálních sítích několik hodin před zahájením případu.

Gary Allan KC označil obsah za „obviňující“ a obsahující „hanlivé výrazy“ na adresu obviněných. Uvedl, že je „potenciálně poškozující“.

Brian McConnachie KC soudu sdělil: „Soudní dvůr se zabýval otázkou, zda je možné, aby soudci zpochybňovali, že by někdo mohl být obviněn: „Musíme si s touto osobou promluvit a říct jí, aby přestala s tím, co dělá…. V budoucnu bude nahráno nějaké video.“

Lord Beckett reagoval na obavy právníků a řekl: „Nevím, co si o tom myslíte: „Koruna má prostředky na to, aby to řešila, a já bych ji k tomu vybídl.“

Pan Owens a paní Lanneryová z Thornlie-bank v hrabství Renfrewshire čelí obvinění, že spolu s dalšími 15 dospělými opakovaně znásilnili tři děti.

Pánové Brannan, Gachagan, Carr, Clark, Forbes a Watson jsou obviněni z toho, že se obnažovali a prováděli sexuální akty na dítěti, zatímco ostatní jim fandili.

Paní Lanneryová, Lesley Williamsová, paní Laingová a paní Gallagherová z Maryhillu v Glasgow údajně „tleskaly, povzbuzovaly a slovně podporovaly toto jednání“.

Ze znásilnění byli obviněni také pan Brown, paní Goudieová a pan McHendrie, všichni tři jsou však již po smrti.

Dva muži, James McLean a Douglas Gachagan, kteří jsou již také po smrti, údajně znásilnili starší z obou dívek při různých incidentech v různých domech v Glasgow.

Údajně jednali s pány Owensem a Watsonem z Mount Vernonu v Glasgowě, Brannanem a Clarkem, oba z Clydebanku, Forbesem z městské části Townhead a McHendriem.

Kromě 16 osob jmenovaných v soudních dokumentech se obvinění v souvislosti s údajným napadením chlapce vztahuje také na neznámou osobu.

Podezřelý ho údajně zranil tak, že byl spolu s panem Owensem, paní Lanneryovou, panem Brannanem a paní Gallagherovou v ohrožení života.

V soudních dokumentech se tvrdí, že ho „bili, bili a fackovali“ a bili ho knihou, hračkami a zapalovačem. Také ho prý pronásledovali, stáhli mu kalhoty a nohavice a bili ho po zadku, než ho naložili do vany naplněné tekutinou, o které tvrdili, že je krev.

Dále se uvádí, že mu „strčili hlavu a tělo pod uvedenou tekutinu a drželi ho tam, přičemž mu omezovali dýchání“. Skupina ho také údajně nutila pít alkohol a užívat drogy, až byl ohrožen na životě.

Pan Owens, paní Lanneryová, Lesley Williamsová, pan Brannan, pan Gachagan, paní Laingová, paní Gallagherová, pan Carr, pan Clark, pan Watson, paní Brownová, paní Goudieová a pan McHendrie jsou obviněni z toho, že dívku bili po hlavě a těle předměty, mezi nimiž je i hrnec.

Podle obvinění jí také najeli vozíkem do nohou, dali jí na hlavu a tělo polyethylenový pytel a omezovali jí dýchání.

Případ pokračoval v zářijovém soudním jednání, které se bude konat v plném rozsahu.

Zdroj: express.co.uk