Spojené arabské emiráty (SAE) navrhují nový zákon, který má vytvořit decentralizovanou ekonomiku pro jejich volné zóny se 100% osvobozením od daní. (Foto: Flickr)

Cílem tohoto kroku je přilákat zahraniční investice a podpořit hospodářský růst v regionu.

Navrhovaný zákon má potenciál přilákat do SAE více zahraničních investic. Navíc tím vznikne více ekonomických příležitostí. A také pracovní místa, protože podniky se budou snažit využít uvolněných předpisů ve svobodné zóně.

„Svobodná zóna“ je oblast, kterou vláda vymezila jako místo, kde mohou působit podniky se zmírněnými předpisy a daňovými výjimkami. Tím, že SAE nabízejí ve svých svobodných zónách 100% osvobození od daní, vysílají podnikům na celém světě jasný signál, že to s přilákáním zahraničních investic myslí vážně.

Navzdory možným rizikům výhody decentralizované ekonomiky se 100% osvobozením od daní pravděpodobně převáží nad negativy. Osvobození od daní je mocným nástrojem pro přilákání podniků. Umožňují totiž podnikům ponechat si větší část zisku a reinvestovat jej do svých provozů.

Země se však již etablovala jako globální centrum podnikání a obchodu. Jak se trh s kryptoměnami den ode dne vyvíjí, každá země se zdokonaluje, zavádí nové regulace a láká lidi k investicím. Tato nová iniciativa je jasným znamením, že se země zavázala v tomto trendu pokračovat. Tím, že SAE nabízejí podnikům větší flexibilitu a svobodu v jejich činnosti, se staví do pozice globálního lídra v oblasti podnikání a obchodu.

Zdroj: cryptonews.ne