Dělníci na staveništi v brazilském São Paulu se v úterý drželi jako přibití, když se obrovská kovová konstrukce na záběrech, které kousaly nehty, propadla. (Foto: Youtube)

Na videu je zachycen okamžik, kdy se náhle zřítilo lešení pro stavbu nové budovy a vyděšení dělníci viseli 500 stop ve vzduchu.

Stavební dělníci zůstali viset poté, co konstrukce povolila a spadla mezi dvě 33patrové věže, které se stavěly. Na záběrech je vidět, jak se dělníci na stavbě drželi lan zavěšených na kovové konstrukci. Děsivé záběry ukazují muže, kteří se drží na lanech stovky metrů nad zemí, zatímco pod nimi leží zřícené lešení. Na místo neštěstí v brazilském Sao Paulu bylo v úterý vysláno deset hasičských vozů. Na místo byl vyslán také policejní vrtulník.

Podle místních médií zůstalo po zřícení osm dělníků uvězněno ve vzduchu. Na záběrech je patrné, jak se nejméně čtyři z dělníků zoufale drží lan, která se kymácejí nad prázdnotou. Uvízlí dělníci byli zachráněni „několik minut“ po zřícení s pomocí jeřábu na místě, uvedl svědek Lidiane Dias pro místní média.

Lidiane, který vlastní nedaleké holičství, řekl: „Byl to velký hluk, spadlo hodně věcí. Konstrukce se zřítila. Neviděli jsme, kam trosky spadly, protože to bylo uvnitř staveniště.“

Jeden dělník tragicky zahynul na následky blíže nespecifikovaných zranění. Nebylo jasné, zda dotyčný spadl z plošiny, nebo ho zasáhly padající trosky při průchodu pod lešením. Úřady ve státě São Paulo uvedly, že případ vyšetřují.

Zdroj: mirror.co.uk