Rusko americkým úřadům navrhlo, aby jmenovaly objekty v Sýrii, které by se mohly podle jejich názoru podílet na výrobě nebo skladování chemických zbraní, a poslaly tam představitele OPCW, prohlásil stálý zástupce RF při OSN Vasilij Něbenzja.

„Máme konkrétní návrh americkým kolegům — oznamte seznam cílů, které, jak bylo oznámeno, určil Pentagon pro možný útok," řekl Něbenzja.

Dodal, že podezírají-li USA spojení těchto syrských objektů se skladováním nebo použitím chemických zbraní, mají postoupit tuto informaci OPCW pro vykonání inspekce, kterou předpokládá konvence.

Něbenzja přitom prohlásil, že Rusku je bezpečně známo, že na území nekontrolované syrskými úřady byly dovezeny po klikatých trasách otravné látky a zařízení, jichž se chystají teroristé použít k provokacím. Zdůraznil, že představitelé nezákonných ozbrojených útvarů už prodělali instruktáž západních tajných služeb.

„Bílé přilby se už objevily v Idlibu, v samotné provincii byly uneseny desítky dětí," zdůraznil stálý zástupce Ruska.

Upozornil zároveň, že současně se v blízkosti Sýrie projevuje vojenská přítomnost klíčových západních zemí, navíc jejich oficiální osoby vystupují s agresivními prohlášeními.