V Japonském moři odstartovaly z lodí Tichooceánské flotily ruské hypersonické rakety Moskit (Mosquito). Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo na YouTube video o zásahu cíle. (Foto: Youtube)

Lodě Tichooceánské flotily zasáhly údajného protivníka řízenými střelami v Japonském moři.

Cvičení se zúčastnil torpédoborec Bystryj a raketový člun R-24. Ruské hypersonické protilodní řízené střely s nízkou výškou a s přímým proudovým tryskovým pohonem, vytvořené v konstrukční kanceláři Raduga, úspěšně zasáhly cíle ze vzdálenosti 60 km. Moskit  je určen k ničení lodí na vodní hladině.

P-270 Moskit je nadzvukový protilodní řízený raketový systém s nízkou výškou a s přímým proudovým tryskovým pohonem. Jeho vývoj začal v roce 1973. O pět let později začaly raketové zkoušky a v roce 1984 byl uveden do provozu. Tyto rakety používá také Čína, Írán, Indie a Vietnam.

Je určen k ničení povrchových lodí s výtlakem až 20 tisíc tun v podmínkách střelných a radioelektronických protiopatření proti moderním a spolehlivým prostředkům nepřítele.

Dosah střelby je od 10 do 120 kilometrů při trajektorii s nízkou výškou, 250 kilometrů s letovým profilem ve vysokých výškách.