V době, kdy inflace v Nizozemsku stoupá na 17,1 %, si migranti budou moci užívat bufetů zdarma, ubytování v luxusních kajutách výletních lodí a topení v zimě zdarma. (Foto: TikTok)

Migranti v Nizozemsku se na TikToku a dalších sociálních sítích chlubí novým luxusním ubytováním na výletní lodi, přičemž tato zpráva přichází v době, kdy se země potýká s prudce rostoucí inflací a nejistou ekonomickou budoucností.

V obci Velsen bylo až 1 000 migrantů přesunuto na výletní loď Silja Europa, která nyní bude sloužit jako plovoucí azylový dům.

Na videích zveřejněných na TikToku migranti provádí diváky svým novým domovem, který je vybaven prostornými kajutami a teplými bufety, přičemž za vše budou platit nizozemští občané. Videa byla přeposlána i na řadu dalších platforem sociálních médií.

Starosta Velsenu Frank Dales minulý týden oslavil příjezd migrantů do svého přístavního města.

„Právě dorazil 1. autobus. Uprchlíci ze Sýrie a Jemenu. Zůstali venku ve stanech v Budelu a Ter Apelu,“ napsal Dales 26. září.

„Jak je dobře, že je o ně nyní postaráno ve Velsenu. Přispíváme tak k řešení vnitrostátní přijímací krize. Tak to tady děláme. Jsem na Velsen hrdý!“

Nizozemský politik Geert Wilders sdílel videa na své vlastní stránce na Twitteru a poukazoval na skutečnost, že mnoho Nizozemců se snaží vyjít s penězi, zatímco migranti si užívají bezplatného topení, bydlení a stravování na výletní lodi, které by si mnoho Nizozemců nemohlo dovolit, ani kdyby jim bylo dostupné.

„Pro žadatele o azyl je všechno zdarma. Pěkné teplé jídlo, topení, péče. Vše zadarmo na luxusní výletní lodi,“ napsal v dalším příspěvku.

„Zatímco naši vlastní lidé nemohou zaplatit účty za energie a mnoho starších lidí je kvůli nedostatku zdravotnického personálu v plenkách.“

V současné době zažívá Nizozemsko 17,1procentní inflaci a zemi hrozí stejná deindustrializace jako sousednímu Německu kvůli prudce rostoucím nákladům na energie, takže zátěž migrantské krize pro nizozemské daňové poplatníky je obrovská.

Videa také slouží jako obrovský tahák pro migranty, kteří mají zálusk na příchod do Evropy. Kontinent se již letos potýká s výraznou krizí, do Evropy míří statisíce lidí a mnozí z nich jsou odhodláni dostat se do bohatších zemí, jako je Německo a Nizozemsko.

„Mezitím lovci štěstí inzerují na TIkToku naše superluxusní pětihvězdičkové útulky na výletních lodích,“ napsal Wilders.

„Tato vládní politika je šílená, pomatená a zvrácená. Naši lidé dostanou drobek, cizinci dostanou všechno.“

Zveřejnil také grafické video, které popisuje, jak fungují pašeráci migrantů a jak propagují svůj byznys.

„Azyloví spekulanti na TikToku bezostyšně ukazují, jak podvádějí. Autem, autobusem a letadlem přes čtyři, pět bezpečných zemí a pak letí do Holandska, aby zde požádali o azyl a parazitovali na pětihvězdičkových výletních lodích za naše peníze,“ napsal.

Kvůli současné migrační krizi, které Nizozemsko v posledních letech čelí, loni nizozemská vláda nařídila kvóty, aby donutila obce přijímat více migrantů. Odhaduje se, že letos do země vstoupilo 11 000 nelegálních migrantů, ale Nizozemsko má již nyní extrémně velkou populaci migrantů v malé a hustě osídlené zemi, což vedlo k vážnému nedostatku bydlení jak pro nizozemské občany, tak pro přistěhovalce.

Nizozemsko není jedinou zemí, která se s těmito problémy potýká. Jak informoval server Remix News, v souvislosti s novou migrační krizí jsou migranti ubytováváni v nejlepších hotelech a ubytovacích zařízeních v Evropě. Ve Spojeném království se lidé dočkali zrušení svatby s krátkým předstihem poté, co vláda zablokovala hotelové pokoje pro migranty, což je kontroverzní politika, která platí již několik let. Velká Británie v současné době vynakládá každý den více než 5 milionů liber z peněz daňových poplatníků na ubytování žadatelů o azyl a afghánských uprchlíků v hotelech, což se rovná 1,8 miliardy liber (2,1 miliardy Kč) ročně. Migranti si často uvědomují, že země mění hotely na ubytovny pro uprchlíky, a protestují, když se jim takového zacházení nedostává.

Maďarsko od začátku roku zaznamenalo již více než 160 000 migrantů, kteří překročili jeho hranice, a Německo se potýká s uprchlickou krizí, která vedla k tomu, že 12 z 16 spolkových zemí již nepřijímá nové uprchlíky a migranty.

Zdroj: rmx.news