Běloruský prezident Alexandr Lukašenko a ruský lídr Vladimir Putin během telefonického rozhovoru potvrdili, že jsou připraveni společně reagovat na vnější hrozby. V neděli to oznámila tisková služba hlavy Běloruska. (Foto: Twitter)

„Hlavy států důkladně diskutovaly o všech otázkách. Vedoucí představitelé obou zemí přitom znovu potvrdili, že v případě zhoršení situace z hlediska vnějších hrozeb budou společně reagovat, a to v souladu s ustanoveními Smlouvy o kolektivní bezpečnosti,“ citovala tiskovou službu agentura Belta.

Tisková služba Kremlu zase uvedla, že prezidenti v neděli pokračovali v jednání o situaci v dané republice, a to i s ohledem na tlak, který je na zemi vyvíjen zvenčí.

„Pokračovala diskuse o situaci v Bělorusku, která nastala po prezidentských volbách, včetně zohlednění tlaku vyvíjeného na republiku zvenčí. Ruská strana znovu potvrdila svou připravenost poskytnout nezbytnou pomoc při řešení problémů na základě principů Smlouvy o založení Svazu Ruska a Běloruska, a, pokud to bude nutné, i pomocí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti,“ uvádí se ve zprávě.