Senátor Lindsey Graham (R., S.C.) v noci na čtvrtek prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin by měl být zavražděn svými vlastními lidmi, což by byl jediný způsob, jak ukončit krizi vyvolanou ruskou invazí na Ukrajinu. (Foto: Flickr / Lindsey Graham)

Pan Graham toto tvrzení poprvé pronesl během vystoupení v pořadu Seana Hannityho na stanici Fox News. Poté tento komentář zopakoval na Twitteru, přičemž odkázal jak na zrádce Julia Caesara, tak na strůjce neúspěšného spiknutí s cílem zabít Adolfa Hitlera v roce 1944.

„Je v Rusku nějaký Brutus? Existuje v ruské armádě úspěšnější plukovník Stauffenberg?“ zeptal se. „Jediný způsob, jak to skončí, je, že někdo v Rusku toho chlapa sejme. Prokázal bys tím své zemi – a světu – velkou službu.“

V následném tweetu dodal: „Jediný, kdo to může napravit, je ruský lid. Snadno se to řekne, těžko udělá. Pokud nechcete do konce života žít v temnotě, být izolováni od zbytku světa v naprosté chudobě a žít v temnotě, musíte se k tomu postavit čelem.“

Pan Graham sloužil více než tři desetiletí jako právník v americkém letectvu, v aktivní službě a poté v záloze. V rámci Republikánské strany je považován za vlivný hlas v otázkách vojenské a zahraniční politiky.

Zdroj: wsj.com