Snaha šéfa CNN Chrise Lichta obnovit důvěryhodnost krajně levicové stanice, která má problémy se sledovaností, ještě zdaleka neskončila. (Foto: Flickr)

Podle několika zpráv Licht varoval zaměstnance, aby se po odchodu moderátora Briana Steltera připravili na „další změny“.

„Chci potvrdit, že toto je období významných změn, a vím, že mnozí z vás jsou zneklidněni,“ řekl Licht podle serveru Hollywood Reporter během pátečního ranního redakčního hovoru. „Změn bude více a možná je všechny nepochopíte nebo se vám nebudou líbit.“

Podle červnové zprávy Axiosu se Licht chystá propustit z vysílání osobnosti, které se nedokážou zbavit svého ochromujícího syndromu Trump Derangement.

Nový šéf CNN Chris Licht vyhodnocuje, zda se osobnosti a pořady, které se během Trumpovy éry staly polarizujícími, dokáží přizpůsobit nové prioritě televize být méně stranická.

Proč je to důležité: Pokud se talenti nedokážou přizpůsobit méně stranickému tónu a strategii, mohou být vyhozeni, uvedly pro Axios tři zdroje obeznámené se situací.

Podrobnosti: Licht chce dát osobnostem, které se mohou zdát polarizující, šanci prokázat, že jsou ochotny dodržovat hodnoty stanice, aby nepošpinily novinářskou značku CNN.

V případě talentů ve vysílání to znamená, že budou poskytovat uctivé rozhovory, které nebudou působit jako PR triky. Pro producenty a bookmakery to znamená, že budou přijímat programová rozhodnutí, která se zaměří na nuance, nikoli na šum. – Axios

„Budeme pokračovat v pokrývání mediálních příběhů, a to i v televizi, pokud to bude opodstatněné,“ řekl údajně Licht v pátečním telefonátu v reakci na obavy, že po Stelterově odvolání se televize již nebude zabývat mediálními tématy, a dodal, že zpravodajství Reliable Sources bude obnoveno pod vedením reportéra Olivera Darcyho.

„Opravdu si vážím všeho, co Brian udělal pro vybudování mediálního oddělení CNN. Je to skvělý člověk a dobrý člověk. Přeji mu vše nejlepší v jeho novém podniku,“ dodal.

Server Daily Beast se přitom obrátil na CNN, která Lichtova slova potvrdila, ale uvedla, že neodrážejí žádné konkrétní změny.

„Neustále něco měníme a děláme rozhodnutí,“ dodali.

Od chvíle, kdy Licht převzal vedení po bezprecedentním vyhazovu bývalého šéfa Jeffa Zuckera kvůli kancelářskému románku s jeho vrchní zástupkyní Allison Golustovou (která je také pryč), propustil řadu zaměstnanců a změnil několik redakčních směrnic – včetně omezení používání „Breaking News“ pro bannery ve vysílání a používání méně zaujatých výrazů pro popis tvrzení o volebních podvodech.

Zdroj listu The Beast rovněž uvedl, že Lichtova nedávná rozhodnutí mohou mít více společného s miliardářským magnátem a vlivným akcionářem společnosti WarnerDiscovery Johnem Malonem, který loni pro CNBC uvedl, že by „rád viděl, jak se CNN vyvíjí zpět k novinařině, se kterou začínala, a jak v ní skutečně pracují novináři, což by bylo jedinečné a osvěžující“.

„Všechno kolem tohoto zavádění ukazuje na Johna Maloneho a [generálního ředitele Discovery] Davida Zaslava,“ uvedl zdroj obeznámený se situací a dodal: „Chris Licht to nechtěl udělat.“

Každopádně to vypadá, že další zaměstnanci CNN se možná budou muset naučit nové dovednosti.

Zdroj: hollywoodreporter.com