V případě potvrzení, že USA zahájily výrobu raket krátkého a středního doletu, bude Rusko nuceno zahájit vývoj analogických systémů, uvádí se v prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s jednostranným odstoupením USA od smlouvy o INF. (Foto: Wikimedia)

„V případě, že budou získány spolehlivé informace o tom, že Spojené státy dokončily vývoj a výrobu odpovídajících systémů, bude Rusko nuceno zahájit plnohodnotnou výrobu podobných raket,“ uvedla tisková služba Kremlu.

Abychom se vyhnuli chaosu, je nutné zvážit všechny možné důsledky a zahájit dialog bez dvojsmyslnosti, dodali v Kremlu.

Sergej Rjabkov, náměstek ruského ministra zahraničí, dříve prohlásil, že Rusko nezmění svoji vojenskou doktrínu po rozpadu INF.

„Nevidím příčiny pro revizi naší vojenské doktríny. Je to dokument, který má základní povahu koncepčně zaměřenou do budoucna, jeho formulace jsou důkladně zváženy, nemají být pořád opravovány v závislosti na těch nebo jiných okolnostech,“ prohlásil.

„Každý dokument potřebuje, samozřejmě, po čase jistou úpravu, jistá upřesnění, ale v souvislosti s konkrétní situací s INF tyto důvody nevidím,“ dodal diplomat.