Někteří lidé nemají rádi včely. Myslí si, že nás jen obtěžují, zatímco se snaží udělat si piknik v přírodě. Faktem však je, že tato malá stvoření postupně vymírají. (Foto: Wikimedia)

Pro náš život jsou ale velmi důležité, protože zabezpečují výživu až pro 90 % světové populace. Bez nich bychom přežít nedokázali.

Abyste pomohli přírodě, nemusíte objímat stromy. Možná budete překvapeni, ale existují jednoduché způsoby, jak i vy dokážete významně pomoci naší planetě.

Říká se :  Nikdo nedokáže udělat vše, ale každý může udělat alespoň něco.

Všichni jsme zodpovědní za ochranu a zachování tohoto nádherného světa pro ty, kteří přijdou po nás.

Vážné připomenutí od sira Davida Attenborougha

Sir David Attenborough (92 let) je známý britský zoolog, spisovatel a televizní moderátor. Má také velmi známý hlas, který určitě poznáte, když ho uslyšíte.

Tato žijící legenda na svém fcebookovém profilu nedávno zveřejnila své poselství , které by si měl každý z nás poslechnout:

„Pokud by včely zmizely z povrchu zemského, lidem by zůstaly jen 4 roky života na Zemi.“

David Attenborough není prvním člověkem, který vyslovil toto varování. Jeho nedávné vyjádření je však připomenutím, které bychom měli brát vážně.

Jak dále říká:

„Včely se mohou zdát malé a nevýznamné, ale na svých bedrech nesou obrovskou váhu – zhruba třetinu jídla, které konzumujeme, opyluje tento  hmyz.

Za posledních 5 let světová populace včel poklesla o 30 %.“

Situace však není beznadějná. Existuje jedna věc, kterou může udělat každý z nás. Tato jeho myšlenka se momentálně začíná šířit světem jako lesní požár.

Co navrhuje Sir David Attenborough

Tento známý zoolog prozrazuje jednoduchý tip, který může udělat každý z nás:

Smíchejte vodu s cukrem a tuto směs nechte venku na zahradě nebo na balkoně pokaždé, když odcházíte z domu.

Pomůže to zachránit váš život!

Vysvětluje to následovně:

„V tomto čase včely často vypadají, jako by umíraly. To je však jen zdání.

Včely se dokážou během sbírání pylu značně unavit a nemají pak dost energie na to, aby se vrátily do úlu. Proto je můžete nejednou vidět nehybně ležet na zemi.

Pokud najdete při vašem domě nebo bytě unavenou včelu, nabídněte ji cukr a vodu. To jí pomůže překonat vyčerpání .

Jednoduše smíchejte 2 polévkové lžíce bílého krystalového cukru s 1 polévkovou lžící vody a nechte jednu lžičku této směsi na místě, na které se včela dokáže dostat. Ať už to bude na zahradě, balkoně nebo na jiném podobném místě.“

Pomozte nám šířit toto povědomí Sira Attenborougha dál mezi lidi. Pokud nás bude více, včelám tím dokážeme výrazně pomoci během těchto horkých letních dnů.

Další způsob, jak jim můžete pomoci, je, když na balkoně nebo zahradě zasadíte divoce rostoucí květy. Vaše místní včely to budou milovat.