Vědci se domnívají, že se s námi mimozemšťané ještě nepřistoupili ke kontaktu, protože jejich vývoj daleko přesahuje náš, a bojí se nám ublížit, napsal britský deník The Times.

Například historie ukazuje, že civilizace, které jsou na nižší úrovni rozvoje, jen s obtížemi vydržely setkání s rozvinutějšími společnostmi a zde můžeme hovořit o rozdílu milionů let.

Vědci se již dlouho zajímají o to, proč se všemi nejrůznějšími planetami, kde by mohl vzniknout život, jsme se ještě nesetkali s mimozemšťany. Nyní odborníci odpověděli: není to tak, že cizinci neexistují, ale že pozemšťané jsou tak primitivní ve srovnání s nimi, že nechtějí zasahovat, uvedly The Times.

Na jedné z konferencí vysvětlil francouzský vědec Jean-Pierre Rospar: podívejte se, co se stane, když se na zemi setkají civilizace, které jsou v různých fázích vývoje, i když je tento rozdíl jen několik století. 

Například společnost, která nemůže přijmout podmínky uložené zvenčí, často sklouzne do alkoholismu. Takže nějaká cizí civilizace nás může odmítnout kontaktovat pouze z snahy neublížit, protože v tomto případě nemusí být rozdíl ve vývoji ve stovkách, ale v milionech a miliardách let.

 „Důvod může být velmi jednoduchý: může to být konec naší civilizace. Proč pokračovat v hledání, vynalézat a riskovat, pokud vše, co potřebujeme udělat, je položit si otázku?“ citují novinycituje názor francouzského vědce.

S ním souhlasí další vědec, Douglas Wakoh, který poznamenává, že mimozemšťané jsou s větší pravděpodobností chytřejší a rozvinutější, než naše civilizace, protože jsme „na nejnižší úrovni rozvoje nezbytných kognitivních schopností“.

A přesto má v úmyslu přesvědčit mimozemšťany opaku: posílá vzkaz do vesmíru s Mendělejevovou periodickou tabulkou. Pokud to však nebude fungovat, rozhodnou-li se cizinci, že není v našem zájmu, aby nám o sobě dali vědět, pak je nebudeme schopni přesvědčit o opaku, dodaly The Times s odkazem na názor vědců.

Není třeba se příliš zatěžovat názorem uvedených vědců, ale při předpokladu, že naši civilizaci už nějakou dobu mimozemšťané pozorují, lze s jistou objektivitou doporučit, že být na jejich místě, tak by se s Pozemšťany vůbec neměli nezaplétat.

A to k dobru této „skvělé“ civilizace, tak jejich vlastním. A pokud ne, tak je zde Pentagon, který je na vše připraven.

Zdroj: times.com, pz.cz