Princ z Walesu přijal od rodiny Usámy bin Ládina platbu ve výši 1 milionu liber, informoval list Sunday Times. (Foto: Flickr)

Princ Charles přijal peníze od dvou nevlastních bratrů Usámy bin Ládina v roce 2013, dva roky po zabití vůdce al-Káidy, dodává list.

Dar obdržel Dobročinný fond prince z Walesu (PWCF).

Clarence House uvedl, že byl fondem PWCF ujištěn, že byla provedena „důkladná kontrola“ a že rozhodnutí o přijetí peněz bylo na správcích.

„Jakékoli pokusy charakterizovat to jinak jsou nepravdivé,“ uvedla BBC.

Clarence House rovněž uvedl, že zpochybňuje řadu bodů uvedených v novinovém článku.

Bin Ládina se jeho rodina v roce 1994 zřekla a nic nenasvědčuje tomu, že by jeho nevlastní bratři měli vazby na jeho aktivity.

Podle zprávy přijal princ Charles peníze od Bakra bin Ládina, který stojí v čele bohaté saúdské rodiny, a Bakrova bratra Šafika po setkání s Bakrem v Clarence House.

Následník trůnu přijal peníze navzdory námitkám poradců z Clarence House a PWCF, uvádí Sunday Times s odvoláním na několik zdrojů.

Sir Ian Cheshire, předseda PWCF, však novinám řekl, že dar z roku 2013 byl odsouhlasen „pečlivě zvážený“ pěti tehdejšími správci.

„Byla provedena náležitá prověrka, při níž byly vyhledány informace z celé řady zdrojů, včetně vlády,“ dodal sir Ian.

„Rozhodnutí o přijetí daru přijali výhradně správci. Jakýkoli pokus naznačit opak je zavádějící a nepřesný.“

PWCF uděluje granty neziskovým organizacím registrovaným ve Spojeném království na realizaci projektů ve Spojeném království, zemích Commonwealthu a v zámoří.

Zdroj: bbc.com