USA, Kalifornie – Kalifornie oznámila majitelům pozemků, že jim nyní bude účtována voda, kterou odebírají z vlastních studní na vlastním pozemku. (Foto: Flickr)

Hrozí poplatky ve výši stovek dolarů a 25% penále pro ty, kteří nezaplatí včas.

O dopise, který ohlásil „zdroj“ poblíž San Diega, informuje server ZeroHedge.

Tato osoba „se s kalifornským Globe podělila o šokující dopis, který je v tichosti doručován majitelům soukromých studní,“ uvádí se ve zprávě.

Tato osoba uvedla: „Kalifornie kráčí do světa, kde ti, kteří mají studny na vlastním pozemku, budou muset na ně umístit měřič a platit vládě. Protože v jejich světě vláda vlastní všechno a my jsme jen nájemci.“

Dopis údajně napsala Natalie Storková z 1. oddělení programu pro hospodaření s podzemními vodami a byl na hlavičkovém papíře kalifornských vodohospodářských úřadů, které spadají pod guvernéra Newsoma a Jareda Blumenfelda, tajemníka pro ochranu životního prostředí.

Odhaluje „mimořádně agresivní“ vládní agendu.

Uvádí se v něm: „Majitelé pozemků, jejichž pozemky se nacházejí v neřízené oblasti a obsahují provozovaný vrt pro odběr podzemní vody, musí nahlásit objem podzemní vody odebrané z tohoto vrtu. Objem odebrané podzemní vody musí být hlášen jako měsíční součet. Kromě objemu čerpání musí hlášení obsahovat umístění studny a místo a účel využití podzemní vody. Hlášení o odběru podzemní vody se státnímu vodohospodářskému úřadu předkládají až od 1. února 2023. Pokud však máte povinnost podávat zprávy, musí zpráva obsahovat objemy čerpání za každý měsíc v období od data obdržení tohoto dopisu do 30. září 2022.“

Vyplněním této ankety získáte nárok na bezplatné zasílání novinek WND. Kdykoli se můžete odhlásit. Souhlasíte také s našimi zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání.

„Poplatek za podání žádosti“ činí 300 dolarů plus 10 dolarů za akrovou stopu a 25 % penále.

Server ZeroHedge uvedl: „Kalifornský Globe se obrátil na paní Stork a SGMA, aby zjistil, jak široce byl tento dopis rozeslán a odkud Státní rada pro kontrolu vodních zdrojů čerpá právo účtovat majitelům studní poplatky za vodu na jejich vlastním pozemku.“

Zpráva pokračovala komentáři dvou osob, které dopis dostaly, že zatím existuje jen malý organizovaný odpor.

„Poplatky se dnes mohou zdát malé, ale vždycky se začíná malými. Pak se začnou zvyšovat. Podobně to sice vylučuje lehké domácí uživatele, ale ne na dlouho,“ uvedl adresát dopisu.

Zdroj: wnd.com