Neuhašená cigareta nebo problémy s elektřinou – to je považováno za možné příčiny vzniku požáru v pařížské katedrále Notre-Dame. Informovala o tom rozhlasová stanice France info s odkazem na státní zastupitelství v Paříži.

Prokuratura však při této příležitosti vylučuje kriminální povahu požáru. „Neexistují žádné údaje, které by nám umožňovaly hovořit na podporu kriminální hypotézy,“ cituje rozhlasová stanice prokurátora. Nicméně, jak poznamenali ve francouzském oddělení, příčinou požáru se mohla stát porucha elektrického systému nebo špatně uhašená cigareta.

Prokuratura však zdůraznila, že přesné příčiny požáru během předběžného šetření dosud nebyly stanoveny. V současné době by měly být proveden hlubší výzkum založený na odborné práci.

​Požár v pařížské katedrále Notre-Dame vypukl v pondělí 15. dubna v 18.50 hod místního času. Věž katedrály se zhroutila, nosná konstrukce byla taktéž v plamenech. Podle hasičů základy Notre-Dame a hlavní umělecká díla, stejně jako uchované relikvie v katedrále, zůstaly neporušené.

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil záměr o obnoveni katedrály Notre-Dame za pět let. Na rekonstrukci katedrály bylo jak od obyčejných lidí, tak i celebrit vybráno přes miliardu dolarů.

 

Zdroj:  euronews.com