Íránský prezident Hasan Rúhání kritizoval Trumpa, že ve svém projevu zcela zavřel oči před izraelským jaderným arzenálem a neustále obviňoval Írán z toho, že chce vyvíjet jaderné zbraně.

To je pravda. Trump předvádí velkou show o neexistujících jaderných íránských bombách, dokonce jako spouštěčích války, ale naprosto mlčí o jaderném arzenálu, který má Izrael. Je to bezostyšná jednostrannost, jednooká slepota a nechutné pokrytectví?

Trump se obává všech zemí světa, které mají jaderné zbraně, jako je Severní Korea, Indie, Pákistán, Čína a Rusko, ale jediná země, o které nemluví je Izrael!

Tato otázka: "A co izraelské jaderné bomby?", to je otázka, kterou se nikdo neodváží položit, ani politici, ani média. Nikdy jsem neslyšel novináře zeptat se na to Trumpa. Je to  zřejmě tabu.

Nikdy jsem neslyšel  otázku německých novinářů na  Merkelovou: "Je pravda, že ponorky, které dodávalo Německo Izraeli téměř zdarma, jsou schopny odpalovat rakety s izraelskými jadernými hlavicemi?" 

To je fakt, ale kdo položí tuto otázku ztratí v nejlepším případě jen svou práci, v nejhorším případě život!

„Jsem pevně přesvědčen, že prezident John F. Kennedy byl zavražděn v roce 1963, protože chtěl zastavit program izraelských jaderných zbraní. Jeho nástupce Johnson to dovolil," tvrdí von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Všechny ostatní důvody pro atentát na Kennedyho, CIA a zrušení Fedu, odpůrci  vietnamské války, slouží pouze jako klam a rozptýlení.

Podívejte se, jak skončil držitel německé literární ceny Günter Grass, protože v roce 2012 zmínil toto téma ve své básni "Co je třeba říci".

Kritizoval tabuizaci nekontrolovaného izraelského arzenálu jaderných zbraní a že nerespektování tohoto tabu je posuzováno jako antisemitismus.

Na Güntera Grasse se ze všech stran slétla bouřka nebývalých rozměrů, a tak se stal  "persona non grata". To je co udělali s jedním z nejvýznamnějších básníků modernismu v Německu.

Každý, kdo žádá o legitimní otázky a kritizuje izraelské politiky dnes, je antisemita, protože kritizování Izraele je zakázáno. Naopak, kdo ještě nebyl zobrazen jako antisemita, tak je stejně jako posel sionistů.

Faktem je, že s pomocí Francie Izrael pracoval od roku 1950 na programu jaderných zbraní a v roce 1967 byla dokončena první izraelská jaderná bomba.

Ta byla testována v moři kvůli explozi jižně od pobřeží jižní Afriky, protože Izrael a rasistický režim apartheidu Jižní Afriky úzce spolupracovaly na programu jaderných zbraní.

Mezitím sionistický konstrukt, sám rasistický režim apartheidu, má arzenál 200 až 400 jaderných hlavic. To dokonce potvrdilo OSN.

Má také rakety, řízené střely, letadla a ponorky připravené k nasazení těchto jaderných bomb po celém světě. Nikdo ale nemluví o tom, že by Izrael byl jadernou mocností.

Rúháni poukázal na opakované tvrzení Donalda Trumpa, že Washington je znepokojen možným vývojem jaderných zbraní Íránem. Důraz je kladen na "možný vývoj" a ne na existující!

„Co je to za špatný argument, že Írán může mít v úmyslu "potrestat zemi sankcemi a hrozit válkou?

Iránská hlava státu, která vystoupila ve středu na zasedání vlády v Teheránu, proto vyzvala Trumpa, aby „hovořil o Izraeli, který je uzurpátorem a uložil tam všechny takové jaderné zbraně“, pokud se o takové zbraně opravdu zajímá.

Rúháni se také zeptal Trumpa, proč stále upozorňuje na to, že Írán může na těchto zbraních pracovat, zatímco inspektoři OSN pravidelně kontrolují jaderné elektrárny v zemi a určují zákonnost jejího jaderného programu.

Proč se Trump obává, že Izrael na rozdíl od Íránu nepřistoupí ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní (NPT), a neumožňuje inspektorům OSN vstup do země?

Íránský prezident také připomněl, že Trump spojuje Írán se záměrem chtít stavět zbraně, i když nejvyšší íránská náboženská autorita vydala poslední vyhlášku zakazující jejich pořízení.

„Opravdu se obáváte jaderných zbraní, nejste obeznámeni s fatwou (náboženským dekretem) vůdce islámské revoluce, Ajatolláha Chameneího, který nazval vývoj jaderných zbraní nezákonnými?" Zeptal se Rúháni.

„Takže americké obvinění, způsob, jakým jsou vyjádřena, a cíl, který hledají, jsou neopodstatněné," poznamenal íránský prezident.

Zdroj: pz.czalles-schallundrauch.com