Pro-life organizace Boží děti pro život (Children of God for Life) navrhla resoluci protestující proti užití buněk z potracených plodů při výzkumu a vývoji zvýrazňovačů chuti v nápojích PepsiCo.

V srpnu 2010 uzavřela PepsiCo čtyřletou dohodu se společností Senomyx týkající se vývoje umělých velmi účinných sladidel pro nápoje PepsiCo.

Organizace napsala oběma společnostem a požadovala, aby užily některý ze svých patentů, který není eticky sporný. Senomyx neodpověděl, PepsiCo odpověděla, že tento výzkum užívající linie buněk odvozené z potracených dětí vytvoří "velmi chutné nízkokalorické nápoje".

Aby bylo jasno, přerušené tkáně plodu, které Pepsi používá k výrobě dochucování, nekončí v konečném výrobku prodávaném zákazníkům, ale podle zpráv se používá k testování, jak skutečné lidské chuťové receptory reagují na tyto chemické látky určené k aromatizaci. Ale skutečnost, že je Pepsi používá ilustruje její očividné přehlížení etických a morálních zájmů v dané oblasti.

Poté Children of God for Life odstartovaly bojkot, ke kterému se připojily více než dva tucty pro-life organizací z Austrálie, Španělska, Německa, Irska, Skotska, Polska a Spojeného království.

Vlastní pravidla chování společnosti PepsiCo se chlubí, že jednají se zákazníky, dodavateli, veřejností a konkurenty etickým a náležitým způsobem. Debi Vinnedge, výkonná ředitelka Children of God for Life, k tomu poznamenává, že využívat zbytky nevinných potracených dětí není nic etického. Akcionáři mají právo vědět, co PepsiCo dělá s jejich těžce vydělanými úsporami. Další informace anglicky jsou k dispozici na  cogforlife.org.

Zdroj: prolife.cz