Frustrovaní zákazníci si na sociálních sítích stěžovali na prázdné regály v místních supermarketech, ale panické nákupy za to nemohou. (Foto: Twitter)

Prázdné regály supermarketů vítají zákazníky v obchodech v Novém Jižním Walesu, což je důsledek probíhajícího uzavření státu kvůli nařízení vlády.

Fotografie ukazují, že oddělení čerstvého ovoce a zeleniny, masa, mléčných výrobků a pečiva vypadají poněkud prázdně. Smutně vypadající uličky však nejsou důsledkem panických nákupů.

Naopak, vzhledem k tomu, že se ve společnosti rozšířil Covid-19, byl stále větší počet zaměstnanců supermarketů nucen odejít do izolace, což vážně narušilo zásobovací řetězce.

Společnost Woolworths má v současné době více než 3300 zaměstnanců v sebeizolaci, zatímco společnost Coles má v karanténě necelých 1800 lidí. Také Aldi přiznalo, že příkazy k sebeizolaci zaměstnanců způsobují narušení dodavatelského řetězce.

Zaměstnanci, kteří nebyli umístěni do karantény, jsou přetíženi, což způsobuje problémy v dodavatelském řetězci a ve schopnosti zásobovat regály. Prodejci však zákazníky ujistili, že potravin je i nadále dostatek – problémem je pouze dostat je do obchodu.

Zdroj: news.com.au