68% Američanů věří, že jejich vláda jim neposkytuje některé informace o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), napsal Dagens Nyheter, citujíc novou Gallupovu studii. (Foto: Youtube)

Nicméně, jak uvádí tato publikace, více než polovina respondentů je stále přesvědčena, že všechny případy výskytu UFO lze vysvětlit lidskou činností nebo přírodními jevy.

Mark Walker je jedním z nejvyšších kongresmanů Sněmovny podvýboru pro zpravodajství a boj proti terorismu. Když se Walker v červenci tohoto roku zeptal hlavy amerického námořnictva Richarda Spencera na to, jaké zdroje věnuje jeho agentura ke studování zpráv o UFO a dostupnosti fyzických důkazů o jejich existenci, odpověděl zástupce amerického náměstka ministra námořnictva Thomas Modley krátce, uvedl Dagens Nyheter.

„Flotila bere tyto zprávy s velkou vážností, nadále je přijímá a řádně je studuje," řekl. Podle Modleyho americké námořnictvo pokračuje v přidělování zdrojů, aby piloti oddělení nebyli vystaveni zbytečnému nebezpečí.

Zároveň se Walker zeptal, zda má námořnictvo údaje o dostupnosti technologií z jiných zemí nebo soukromých společností, které dokážou vysvětlit různé incidenty, ale zde neuslyšel nic konkrétního.