Dne 8. prosince poskytl generální ředitel společnosti Pfizer Albertos Bourla rozhovor paní Meg Tirrell ze CNBC o současném stavu: (Foto: CNBC)

Budou 3 dávky současné vakcíny stačit na deklarovanou „imunizaci“ proti Omikronu?

Bourla přitom otevřeně vysvětlil to, co je na mnoha místech odmítáno jako „konspirační teorie“. Skutečný virus však bude brzy k dispozici pro studie.

Mnoho lidí stále věří, že farmaceutické giganty disponují viry SARS-CoV-2, které rozmnožují a používají pro výzkum a výrobu vakcín. Pokud se řídíme Bourlovými špičkovými vysvětleními, je tomu přesně naopak:

Data, která jsme obdrželi, jsou data získaná z tzv. pseudoviru, takže se nejedná o skutečný virus. Je to virus, který jsme zkonstruovali v našich laboratořích a který je totožný s virem varianty omicron. Jedná se o velmi známou studii a první údaje, které z ní vycházejí. Pracujeme na tom, abychom získali stejné výsledky se skutečným virem, což se stane možná za týden nebo dva, a ty jsou obvykle přesnější, protože tyto studie jsou citlivější.

Albert Bourla, 8. prosince 2021, CNBC

Popisek videa:

Generální ředitel společnosti Pfizer v televizním vysílání v hlavním vysílacím čase přiznává, že se jim virus nepodařilo izolovat. Pracují s pseudovirem, který vyrábějí v laboratoři, jako je tomu nyní v případě omikronu. Slovo „pseudovirus“ samozřejmě pochází z řečtiny a znamená špatný.“

Zdroj: report24.news