Společnost Talesmith, stojí za holografickým projevem prezidenta Zelenského, který v červnu přednesl na Founders Forum London. (Foto: Talesmith)

Výzva ukrajinského vůdce k podpoře ve válce jeho země proti Rusku byla nahrána v jeho sídle a přenášena současně na čtyři velké technologické konference v Evropě a také přímo uživatelům chytrých telefonů po celém světě pomocí imerzivní technologie rozšířené reality.

Holografickou produkci projevu si objednalo Founders Forum a Thomas Hoegh ze společnosti Garden Studios.

Společnost Talesmith se rovněž chystá na základě exkluzivního přístupu k prezidentu Zelenskému natočit jednorázový dokumentární film o tomto konfliktu.

Zakladatel společnosti Talesmith a několikrát oceněný režisér Martin Williams byl na místě s prezidentem Zelenským na Ukrajině a s místním týmem, který v tajnosti postavil zařízení za pouhých 24 hodin. Společnost ARHT Media poskytla špičkovou technologii pro vytvoření, přenos a příjem holografického obrazu prezidenta a Evercoast vytvořil avatar pro uživatele chytrých telefonů po celém světě.

Na tomto odkazu najdete volumetrické video, které vytvořila společnost Evercoast. To vám umožní prohlédnout si Zelenského projev v rozšířené realitě na vašem mobilním zařízení.

Zdroj: televisual.com