Vojenská přítomnost Německa a dalších spojenců v Černém moři má být posílena, prohlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko. Doba všeobecných politických deklarací pominula, míní hlava ukrajinského státu.

Německo a jeho spojenci mají posílit vojenskou přítomnost v Černém moři za účelem zadržování Ruska, prohlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko v interview pro Funke Media Group. Je uveřejněno na portálu hlavy ukrajinského státu.

„Potřebujeme posílení vojenské přítomnosti Německa a spojenců v Černém moři jako zadržující faktor Ruska," řekl Porošenko. „Agresivní akce Ruska jsou nepřijatelné. Světové společenství a spojená Evropa mají posílit tlak na Rusko," míní prezident.

„Potřebujeme tvrdou, unifikovanou a nedvojsmyslnou reakci na agresivní chování Ruska. Máme zastavit Severní proud 2. Máme již dnes uvažovat o nových sankcích," dodal Porošenko.

Podle jeho slov, „všechno závisí na Rusku, zemi, která vede proti Ukrajině hybridní válku". „Moskva se snaží získat pozemní koridor z okupovaného Donbasu do okupovaného Krymu dobytím Mariupolu a Berďansku. Nepřestanou-li někteří politici flirtovat a tančit s Putinem, nebude možné vyloučit nebezpečí růstu ruské agrese," dodal.

„V podstatě právě na Ukrajině se dnes rozhoduje o budoucnosti svobodného světa," řekl na závěr ukrajinský prezident.

Zdroj:  reuters.com