Ať už máte suché paty z jakéhokoliv důvodu, rozhodně se vždy vyplatí s tím bojovat. jednak se pak nebudete stydět vystavovat své nohy v otevřených botách, ale hlavně se vyvarujete bolesti způsobené prasklinami v kůži. Do prasklin se totiž snadno dostanou nečistoty, které se časem zanítí a bolest se stane nesnesitelnou, píše inStory. (Foto: Snoop)

Prevence

Ze všeho nejdůležitější je prevence a ta v tomto případě spočívá v pravidelném odstraňování staré kůže. Podle odborníků by si člověk měl odstraňovat odumřelou kůži z pat alespoň jednou týdně.

Hydratace

Po každém mechanickém odstranění odumřelé kůže je nutné paty pořádně hydratovat. Hydratační krém či kvaltiní olej, ideálně promazávejte své nožky každý den před spaním. Podle dermatologů je pak důležité zavlažovat své tělo i zevnitř, takže si dobře hlídejte pitný režim. 

Lázeň

Čas od času dopřejte unaveným patám speciální lázeň, která pokožku zvláční a zjemní. Než půjdete spát, ponořte nohy na 10 až 15 minut do vlažné vody s několika kapkami oleje tea tree, olivového oleje, mléka nebo medu. Dobré je do vody přidat také mořskou sůl nebo levandulový olej, který dokáže ošetřit i hlubší ranky a praskliny.

Babské rady

Co se týká babských rad, osvědčil se například sádelný zábal. Nožky pomažte sádlem, zabalte do igelitového sáčku nebo potravinové fólie a dejte si bavlněné ponožky. Místo sádla lze použít i tvaroh.