Martina Navrátilová ostře zkritizovala účast transsexuálních žen ve sportovních soutěžích, protože podle ní jde o podvádění. Kdo by však čekal, že prohlášení světoznámé tenistky pobouří australskou házenkářku, která se v minulosti postavila na hrací plochu jako muž. Informují o tom Lidovky. (Foto

„Je mi jasné, že absolutně neví, o co jde, ostatní by ji neměli poslouchat,"  okomentovala výrok Navrátilové transsexuální házenkářka Hannah Mounceyová.

Hráčka absolvovala změnu pohlaví v roce 2016 a už loni debutovala za ženský národní tým, který reprezentovala na mistrovství Asie v házené.

Ale háček je v tom, že mezi roky 2012-2015 sportovkyně již australský házenkářský tým reprezentovala, ale ten mužský. Zastupovala Austrálii například při kvalifikaci na olympijské hry v roce 2016 nebo na mužském mistrovství světa 2013 či na mistrovství Oceánie 2012.

Podle Mounceyové transsexuální problematiku dokáže pochopit jen ten, kdo proměnu pohlaví zažil.

„Její názor (pozn. Navrátilové) mě prostě nezajímá. Lidé o ní říkají, že je žena-sportovkyně, a ona to ví, ale kdybych já nebyla trans, tak bych absolutně neměla ponětí o tom, co to vůbec být trans znamená," prohlásila transsexuální sportovkyně v rozhovoru pro rádio World Today.