O letadle, které v pondělí padlo na východě Afghánistánu, se dlouho nevědělo, komu patří. Havarovaným letadlem byl bombardér E-11A z amerických vzdušných sil. (Foto: Twitter)

Ruská a íránská zpravodajská média tvrdí, že šéf CIA Michael D'Andrea byl zabit při včerejší letecké tragédii.

Šéf CIA Michael D'Andrea podle íránské agentury patřil mezi důstojníky na palubě letadla, které včera spadlo na východě Afghánistánu. Tvrdí to íránská média a jiné zpravodajské portály.

Íránská tisková agentura prohlásila, že šéf CIA, který pomohl naplánovat atentát na Íránského nejvyššího velitele generálporučíka Gásema Soleimáního, byl včera v Afghánistánu zabit při letecké havárii. 

Taliban tvrdí, že sestřelil letadlo CIA, které mělo loga amerických vzdušných sil, ale neposkytl o tom žádné důkazy. Americká armáda potvrdila, že vojenské letadlo E-11A, které se zřítilo v pondělí, patřilo jí.

Odmítla však tvrzení, že Taliban letadlo sestřelil. Podle vyjádření příslušníka amerického ministerstva obrany pád zapříčinila technická chyba. O počtu lidí na palubě ani počtu případných mrtvých armáda neinformovala.

Webová stránka Veterans Today citovala ruské zpravodajské zdroje, které tvrdí, že D'Andrea byl zabit a na palubě letadla byly také důležité dokumenty, které se nyní ocitnou v rukou nepřátel.

Zároveň tvrdí, že spadlé letadlo není standardní komunikační letadlo v USA, ale mobilní velitelské středisko D'Andrea.

Zdroj:  middleeastmonitor.com