NATO diskutuje o nutnosti posílit východní hranice s Ruskem soustředěním vybavení a vojenského kontingentu až 300 000 vojáků, což by mělo zabránit Rusku v rozšíření války za hranice Ukrajiny. (Foto: Flickr / ilustrační)

Podrobnosti: V souvislosti se zahájením bojů proti Rusku se na Ukrajině objevily další informace: Politico píše, že NATO má v úmyslu zastavit Rusko, pokud se rozhodne rozšířit válku za hranice Ukrajiny. Z tohoto důvodu Aliance hovoří o posílení svých východních hranic a nutnosti vyslat na hranice až 300 000 vojáků.

Takové akce budou vyžadovat koordinaci a velké úsilí 30 členů NATO při poskytování vojáků, výcvikových zařízení, velkého množství zbraní, vybavení a munice.

Zpravodaj však zdůrazňuje, že koordinace může být náročná, protože mnoho spojenců se již nyní obává o své vlastní nedostatečné zásoby munice, jejichž doplnění vyžaduje čas a peníze.

Politico píše, že vojenští představitelé NATO mají předložit aktualizované regionální obranné plány.

Představitelé Aliance předkládají myšlenku, že by její hranice s Ruskem mělo střežit až 300 000 vojáků, uvádí zpravodajský portál.

Uvádí se, že první ešelon jednotek NATO může tvořit asi 100 000 vojáků, kteří budou připraveni k nasazení do 10 dnů. Může zahrnovat vojáky z Polska, Norska, Estonska, Lotyšska a Litvy.

Druhý ešelon vojsk, píše Politico, bude tyto vojáky podporovat a bude připraven k nasazení během 10-30 dnů ze zemí, jako je Německo.

Zdroj: yahoo.com