Vysoce postavený manažer společnosti Pfizer pod přísahou přiznal, že společnost nikdy netestovala svou „vakcínu“ Covid, aby zjistila, zda zabraňuje přenosu… (Foto: Twitter)

Jak uvádí Jack Phillips prostřednictvím deníku The Epoch Times, poslanec Evropského parlamentu Rob Roos se během zasedání zeptal:

„Byla vakcína COVID společnosti Pfizer testována na zastavení přenosu viru předtím, než se dostala na trh? Věděli jsme o zastavení přenosu imunity předtím, než se dostala na trh?“.

Janine Smallová, prezidentka společnosti Pfizer pro mezinárodní rozvinuté trhy, v odpovědi uvedla:

„Víte, museli jsme… se opravdu pohybovat rychlostí vědy, abychom věděli, co se děje na trhu.“

Nizozemec Roos v pondělí ve videu na Twitteru tvrdil, že po komentářích Smallové na jeho adresu byly miliony lidí na celém světě oklamány farmaceutickými společnostmi a vládami.

„Miliony lidí na celém světě se cítily nuceny nechat se očkovat kvůli mýtu, že ‚to děláte pro druhé‘,“ řekl Roos.

„Nyní se ukázalo, že to byla laciná lež“ a „měla by být odhalena,“ dodal.

„Pokud se nenecháte očkovat, jste asociál. To nám řekl nizozemský premiér a ministr zdravotnictví,“ řekl Roos.

„Nenecháte se očkovat jen kvůli sobě, ale i kvůli ostatním – děláte to pro celou společnost. To je to, co řekli.“

Tento argument však již neplatí, vysvětlil Roos.

„Dnes se ukazuje, že je to naprostý nesmysl. Při slyšení o COVID v Evropském parlamentu mi jeden z ředitelů společnosti Pfizer právě přiznal – v době zavedení vakcíny nebylo nikdy testováno, zda zastavuje přenos viru.“

Deník Epoch Times se obrátil na společnost Pfizer se žádostí o komentář.

Co bylo řečeno

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv koncem roku 2020 napsal, že nejsou k dispozici žádné údaje, které by umožnily určit, zda vakcína zabrání přenosu a jak dlouho bude chránit před přenosem viru SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19.

„V současné době nejsou k dispozici údaje, na jejichž základě by bylo možné určit, jak dlouho bude vakcína poskytovat ochranu, ani neexistují důkazy, že vakcína zabraňuje přenosu viru SARS-CoV-2 z člověka na člověka,“ uvedla konkrétně agentura.

Mezitím generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla přibližně ve stejné době uvedl, že jeho firma si „není jistá“, zda ti, kteří dostanou její mRNA vakcínu, budou schopni přenést COVID-19 na další osoby.

„Myslím, že je to něco, co je třeba prozkoumat. V tuto chvíli si tím nejsme jisti,“ řekl Bourla v prosinci 2020 televizi NBC News v odpovědi na otázku týkající se přenosnosti.

Bývalá lékařská poradkyně Bílého domu Dr. Deborah Birxová v červnu odhalila, že v prosinci 2020 existovaly důkazy, že osoby, které dostaly vakcíny proti COVID-19, včetně vakcín společnosti Pfizer, mohou virus stále přenášet.

„Již na začátku ledna 2021, koncem prosince 2020, jsme věděli, že po přirozené infekci dochází k reinfekci,“ řekla Birxová, koordinátorka reakce Bílého domu na COVID-19 v době Trumpovy vlády, letos členům Kongresu.

‚Nebudeme dostávat COVID‘

Řada představitelů ve Spojených státech i ve světě tvrdila, že vakcíny proti COVID-19 mohou zabránit přenosu. Mezi nimi prezident Joe Biden v červenci 2021 poznamenal, že „COVID nedostanete, pokud se necháte očkovat těmito vakcínami“.

Prezident Joe Biden hovoří v doprovodu hlavního lékařského poradce Bílého domu pro COVID-19 Dr. Anthonyho Fauciho během návštěvy Národních institutů zdraví v Bethesdě ve státě Md 11. února 2021. (Saul Loeb/AFP via Getty Images)

Hlavní lékařský poradce Bidenovy administrativy Anthony Fauci v květnu 2021 v rozhovoru pro televizní stanici CBS uvedl, že očkovaní lidé jsou pro COVID-19 „slepými uličkami“, což naznačuje, že nemohou virus přenášet.

„Když se necháte očkovat, chráníte nejen své zdraví a zdraví rodiny, ale přispíváte také ke zdraví komunity tím, že zabraňujete šíření viru v celé komunitě,“ řekl Fauci.

O dva měsíce později, koncem července téhož roku, Fauci uvedl, že očkovaní lidé jsou schopni virus přenášet.

V následujících měsících se Fauci, Biden, ředitelka CDC Dr. Rochelle Walenskyová a další otočili a prohlásili, že vakcína zabraňuje závažným onemocněním, hospitalizaci a úmrtí na COVID-19.

Alespoň jeden twitterista přijímá odpovědnost… a doufejme, že se poučil ze své neomylné „důvěry“.

Zdroj: