Sýrie má právo symetricky odpovědět na údery izraelského letectva a zaútočit na letiště Tel Avivu. Prohlásil to syrský velvyslanec při OSN Bašár Džafarí. (Foto: Wikimedia)

„Buď nastal nejvyšší čas pro Radu bezpečnosti, aby přijala opatření, která jsou nutná k ukončení pravidelných izraelských útoků na syrské území, nebo Sýrie musí získat pozornost těch, kteří vyvolávají války v této Radě, a použít své zákonné právo na obranu a symetricky odpovědět na izraelský útok na mezinárodní letiště Damašku útokem na letiště Tel Avivu," prohlásil Džafarí. Jeho projev vysílala syrská televize.

Uvádí se, že syrské ministerstvo zahraničí pravidelně odesílá dopisy generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti se žádostí, aby odsoudili letecké útoky Izraele na Sýrii a přijali opatření pro jejich zastavení.

Izraelské útoky v Sýrii

V pondělí ruské národní středisko řízení obrany informovalo, že Izrael v noci na 21. ledna zaútočil třemi raketovými útoky na území Sýrie. Cílem těchto útoků se staly skladiště zbraní, další vojenské objekty Íránu na území mezinárodního letiště v Damašku a také komplexy protivzdušné obrany syrské armády. V důsledku útoku zahynuli čtyři syrští vojáci, dalších šest bylo zraněno, kromě toho byla poškozena infrastruktura letiště.

Zdroj: snews.com