Představte si scénář, který byste zažít nechtěli. Konflikty mezi mocnostmi se vyostřily do takového bodu, že Američané by se rozhodli použít atomové zbraně. (Foto: Youtube)

Od prezidenta by přišel rozkaz k odpálení. Pověřen voják by tak v roce 2019 vybral 8-palcovou disketu, vložil by ji do počítače vyrobeného v 70. letech a vypustil tak atomovou zbraň, která by dokázala zničit město či i celý stát. 

I takto by mohla probíhat jaderná válka ještě před pár měsíci. Americké letectvo však momentálně dostává modernizaci včetně ovládání jaderných zbraní. Nahradí se tak technologie využívána desetiletí, jak informuje All Thats Interesting .

Systém SACCS (Strategic Automated Command and Control System – Strategický automatizovaný příkazový a kontrolní systém) , který dosud Američané využívali, měl však i své výhody. Vznikl před časem internetu, nemá žádnou Wi-Fi, Bluetooth, dokonce ani IP adresu. Případní hackeři by tak měli smůlu.

Pplk. Jason Rossi říkal jako žertoval, že je to nejstarší IT systém v celých leteckých silách USA. Ale vzhledem k tomu, jaký byl starý, poskytoval výjimečnou bezpečnost.