Zapnutý Bluetooth může nejen předčasně vybít akumulátor vašeho zařízení, ale i napomoci nepozorovanému útoku zločinců, řekl v rozhovoru pro Sputnik starší inženýr programátor pro digitální bezpečnost společnosti Avast Vojtěch Boček. (Foto: Pxfuel)

„Budou-li uživatelé mít Bluetooth stále zapojený a přístupný, může to trochu rychleji vybíjet akumulátor,“ varuje odborník.

Kromě toho se Bluetooth přechází automaticky na krátkou dobu do režimu detekce, aby se mohl uživatel připojit k jinému zařízení. Tato funkce má uživateli pomáhat, zvyšuje ale přitom nebezpečí připojení k chytrému telefonu cizích osob.

„Odpojíme-li režim identifikace v Bluetooth, nebo ho úplně vypneme, zabráníme tím cizím osobám v pokusech o vysílání údajů nebo o navázání spojení s telefonem.  Nicméně, dokonce když bude Bluetooth zapnut, před stažením přílohy nebo navázáním spojení s jinými telefony musí uživatel tuto operaci potvrdit. Dialogová okna mohou být uživateli nepříjemná, a proto se doporučuje tuhle funkci úplně vypnout“, řekl Boček.

Aby provedl kybernetický útok, musí zločinec nejdříve zjistit MAC adresu adapteru Bluetooth.

„Je to mnohem jednodušší, když se dá telefon detektovat. Proto bude nesporně lepší vypínat Bluetooth na chytrém telefonu, nebo ho udělat pro jiná zařízení nepřístupným, když ho neužíváte,“ zdůraznil odborník.

Podle jeho slov má tato technologie řadu slabých míst, žádné důvody k obavám ale nejsou: verze Bluetooth se neustále obnovují.