Barack Obama ve svém čtvrtečním projevu naznačil, že to republikáni používají zbraně proti svým politickým nepřátelům a že by se Američané měli obávat falšování voleb. (Foto: Flickr)
Tyto poznámky, které zazněly během vystoupení na „Fóru demokracie“, přiměly mnohé poznamenat, jak jsou demokraté pokrytečtí, když po letech prohlašují, že obavy z falšování voleb představují „dezinformaci“, a také aktivně slídí po ministerstvu spravedlnosti prezidenta Trumpa.
„Jelikož úplné vítězství je v zemi politicky rozdělené na dvě poloviny nemožné, výsledkem je osudová smyčka vládního patu, ještě větší polarizace, divočejší rétorika a prohlubující se přesvědčení straníků, že druhá strana porušuje pravidla a zmanipulovala hru tak, aby ji přiklonila na svou stranu,“ prohlásil Obama.
A dodal: „Jedna strana se snaží naskládat karty a uzamknout [velmi dlouhá pauza]… Trvalé uchopení moci, a to buď aktivním potlačováním hlasů, nebo politizací ozbrojených sil či využíváním soudního systému trestního soudnictví k pronásledování oponentů.“
Vážení čtenáři, níže náš můžete podpořit. Děkujeme za jakýkoliv příspěvěk.
ČÍSLO ÚČTU: 3437663046/3030
Popis: Dar
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.