Indičtí policisté přiměli některé lidi nosit cedulky s nápisem „Nepřibližujte se ke mně, nejsem očkovaný. Nepřibližujte se ke mně, prosím“. (Foto: Twitter)

Ti, kteří byli očkováni, dostali cedulku s barvami indické vlajky, na které stálo „Jsem vlastenec, protože jsem očkovaný“.

Policie v okrese Niwari ve státě Madhjapradéš tvrdí, že tuto politiku zavedla, aby podpořila větší počet očkovaných, a to navzdory nedostatku vakcín v Indii, který brání mnoha lidem nechat se očkovat.

Policejní důstojník Santosh Patel řekl agentuře Reuters: „Když jsme sledovali nízkou proočkovanost v našem okrese, rozhodli jsme se ocenit lidi, kteří se nechali očkovat, ale pak jsme také zjistili, že velké množství lidí očkováno není.“

„Abychom jim tedy dali lekci a povzbudili je, aby se nechali očkovat, složili jsme přísahu, že je necháme co nejdříve naočkovat.“

Na videu, které sdílela agentura Asian News International, je vidět, jak policie provádí namátkové kontroly na silnicích a ptá se lidí, zda byli očkováni, aby určila, jakou cedulku jim připne na hruď.

Někteří lidé na sociálních sítích tento krok chválili a označili ho za „velmi dobrou iniciativu“ a „skvělý nápad“.

Jiní však uvedli, že tato politika je „ostudou očkování“ a „nepřijatelná“ ve světle nedostatku vakcín v Indii.

Jeden z nich uvedl: „Udělování odznaků očkovaným lidem je dobré, aby se podpořilo očkování. Ale tento plakát „Drž se ode mě dál“ je špatný.

Zdroj: express.co.uk