Ohnisko afrického moru prasat (ASF) ve východní Evropě zapadá do celkového systému, ve kterém USA používá biologické zbraňě pro třetí světovou válku, píše zpravodaj Sputniku Lotyšska Alexandr Chrolenko.

Podle jeho názoru USA v tomto systému udělují zvláštní roli pobaltským zemím, které působí jako hlavní zkušební místo.

Aby potvrdil svůj výrok, cituje novinář několik faktů.

V červnu bylo zjištěno ASF u 165 prasat v Lotyšsku a poté bylo zabito dvacet tisíc zvířat, což vedlo k obrovským ztrátám zemědělců. Navíc v Litvě nabízejí farmám, aby úplně ukončily produkci prasat, protože bylo v zemi zaznamenáno 41 výskytů ASF.

Podle něj jsou taková ohniska velmi paradoxní, protože virus ASF se neliší svou odolností v podmínkách severních zeměpisných šířek. Tato vlastnost se nemohla objevit jen v krátkodobém období, mohou být vytvořeny pouze v laboratoři.

Ohniska ASF se téměř současně objevily v mnoha státech. Gruzii, Ukrajině, Moldavsku, Polsku a pobaltských zemích. Novinář spojuje tento paradox s příchodem rozsáhlé sítě biologických laboratoří Pentagonu v těchto zemích východní Evropy. Podle jeho názoru USA vyvíjejí a studují dopad nejnovějších typů virů na lidi v různých regionech. Přímo nebo nepřímo tak prostřednictvím ASF narušují bezpečnost potravin.

Současně však orgány těchto zemí nemohou odhadnout konečné výsledky biologického vývoje Pentagonu. Výsledná zpráva o výzkumu v rámci nebezpečných projektů rozšířených v různých laboratořích a zemích je vytvářena v centru biologického výzkumu v Pentagonu (ve Fort Detricku) ve Spojených státech, píše Chrolenko.

Kromě toho dodává, že v zemích SNS a v pobaltských zemích jsou národní systémy epidemiologického dozoru převáděny do amerických norem. Elektronické systémy pro shromažďování, zpracování, uchovávání a přenos informací zasílají zprávu o každém podezřelém případu onemocnění z laboratoří do USA.

Chrolenko se také domnívá, že časem se frekvence a riziko biologických nehod bude zvyšovat, protože takové biotechnologie umožní snížit cenu procesu očištění životního prostoru, zjednodušit boj o přírodní zdroje planety a také přinese obrovský zisk tvůrci viru.