Italský místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini rozzuřil miliardářského plutokrata George Sorose tvrzením, že tento finančník chce Evropu zaplavit migrujícími „otroky“.

Tento vůdce Ligy, jehož popularita od nástupu do funkce jako hlavy poloviny nové italské populistické vládnoucí koalice prudce vzrostla, tyto komentáře pronesl v interview s televizním programem In Onda.

Salvini obviňoval tohoto usvědčeného účastníka nekalých obchodů insiderů financujícího neziskovky tzv. občanské společnosti, které soutěží s libyjskou pobřežní stráží, kdo sebere ilegální migranty z pašeráckých člunů pár mil od severoafrického pobřeží, aby je převezly do vzdálených evropských přístavů. „Soros chce zavalit Itálii a Evropu migranty,“ řekl Salvini posluchačům televize La 7 TV s dodatkem, že „rád by, aby se z Itálie stal obrovský uprchlický tábor, protože má rád otroky.“

Tento populista později uvedený komentář sdílel i na svých sociálních médiích, aby se dostaly k ještě širšímu posluchačstvu.

Sorosova vlajková loď mezi neziskovkami Open Society Foundation, do které v poslední době nasypal 18 miliard dolarů, teď vydala popření s požadavkem, aby Salvini skončil „s opakováním těchto a podobných falešných prohlášení o panu Sorosovi.“

Salvini už tohoto finančníka a jeho nadaci zpochybňoval předtím, kdy tvrdil, že tato neziskovka a její partneři si udělali business z prosazování nekontrolované imigrace, liberalizace používání drog a sociálních politik, které podvrací rodinu a pomáhají alternativním životním stylům a genderovým identitám.

„Takže už žádné rodiny s maminkou a tatínkem. Třeba už nastal čas, abychom tu měli tu ‚otevřenou společnost‘ s šesti tatínky, třemi maminkami, 18 pra-prarodiči a šesti bratranci, kteří si také mění pohlaví podle nálady toho kterého dne? … A občas si spolu zahulí trávu!“ vtipkoval sarkasticky.

„To je ten projekt, který tu chtějí nechat pro naše děti. Proč? Protože to už tu nebudete mít žádného muže nebo ženu – bude tu mít číslo, položku, ta nebude mít už žádná práva, žádnou historii, žádné myšlenky, žádnou národnost, žádnou identitu… Jsou to velice dobře organizovaní nepřátelé a jsou velice bohatí,“ varoval.

„My ale zvítězíme. Protože historie nás učí, že když se lidé probudí a uvědomí si, že jsou v nebezpečí, tak reagují.“

Soros není aktivní jen v Itálii, když byl klíčovým koordinátorem a finančníkem kampaně elity za zvrácení odhlasovaného Brexitu ve Velké Británii a je odhodlán svrhnout vládu bránící masové migraci v Maďarsku, které varovalo před jeho sítí „spolehlivých spojenců“ v Evropském parlamentu.

Mezi globálním establishmentem je však nesmírně populární a vítaný různými hlavami států a třeba předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem a setkává se i se spoustou výkonných činitelů v Bruselu a s Theresou May, aby kuli pikle proti referendu o EU.

Jelikož za studené války podporoval antikomunistická hnutí ve Střední a Východní Evropě, tak motivace tohoto 87 letého finančníka není vždy jasná – i když se už přiznal, že má už od dětství hluboce zakořeněné silné mesianistické fantazie, o čemž reportérům řekl: „Je to svým způsobem skoro jako nemoc, kdy se považujete za někoho jako je bůh, stvořitel všeho, já se v tom ale teď už cítím pohodlně, jelikož jsem to začal uvádět do života.“

Zdroj: breitbart.com