53letá poslankyně ultrapravicové haagské Strany svobody Willie Dille spáchala sebevraždu. Žena si vzala život 24 hodin poté, co na Facebooku zveřejnila video, ve kterém se přiznala, že ji znásilnili Arabové. Píše o tom portál AD.

„Prostě chci, aby svět znal pravdu. 15. března 2017 jsem byla unesena, znásilněna a krutě zbita skupinou muslimů, protože chtěli, abych mlčela v Haagské městské radě. Ten den probíhaly parlamentní volby," oznámila Willie Dille ve videu.

Haagská politička obvinila poradce Arnouda van Doorna ze Strany jednoty z toho, že právě on stojí za znásilněním. „Velmi mě nenávidí, je to strašně zlý člověk," dodala.

Samotný Doorn, který je v současné chvíli na dovolené, oznámil, že všechno jsou to prázdná obvinění a pomluvy.

Ve svém videu Dille také oznámila, že ukončuje svoji politickou kariéru kvůli tomu, že jí nedávno vyhrožovali smrtí. Následující den byla žena nalezena mrtvá ve svém vlastním domě.

25 let Willie Dille pomáhala invalidům, byla vdaná a měla čtyři děti. Před dvěma a půl lety se stala terčem útoku poté, co na Facebooku zveřejnila video, které obsahovalo výzvu o tom, že muslimové vlastnící jadernou bombu musí být zničeni.

Zdroj:  omroepwest.nl