Dr. Udo Ulfkotte, bývalý redaktor německých novin, jehož mezi bestselery se řadící kniha odhalila, jak CIA kontroluje německá média, byl nalezen v roce 2018 mrtev ve věku 56 let. (Foto: Wikimedia)

S narůstající propagandistickou válkou jsme si mysleli, že stojí zato připomenout, jak jsou mnozí obyvatelé Evropy, když přijde na jejich zdroje zpráv, ještě naivní.

Jak uvádí Arjun Walia z GlobalResearch.ca, Dr. Ulfkotte vystoupil ve veřejné televizi s prohlášením, že byl nucen publikovat práce zpravodajských agentů pod svým vlastním jménem, když k tomu dodával, že neuposlechnutí těchto příkazů, by pro něj mělo za následek ztrátu jeho zaměstnání.

Ulfkotte řekl, že většina korporátních médií a žurnalistů ve Spojených státech a v Evropě jsou jen „tzv. neoficiálním krytím,“ což znamená, že pracují pro zpravodajské agentury.

„Myslím, že obzvláště to platí pro britské žurnalisty, protože s těmi mají nejtěsnější vztahy. A zvláště to platí i pro izraelské žurnalisty. Samozřejmě i pro francouzské žurnalisty. … Platí to i pro Australany a žurnalisty z Nového Zélandu a z Tchaj-wanu, no, je to tak ve spoustě zemí,“ řekl.

Byl jsem asi 25 let žurnalista a vzděláván jsem byl v tom jak veřejnosti lhát a zrazovat ji, nikoliv, jak jí říkat pravdu.

Když ale v posledních měsících vidím, jak se německá a americká média pokouší zas do Evropy přivést válku, přivést válku do Ruska – tak to už je bod, za kterým není návratu, a já povstanu a řeknu, že to, co jsem dělal v minulosti, není správné, když jsem manipuloval lidmi, dělal protiruskou propagandu, a není ani správné, co dělají moji kolegové a co dělali v minulosti, protože jsou podplacení, aby lidi zrazovali, a to nejen v Německu, nýbrž všude po Evropě.