Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko se nevybíravě vyjádřil o opoziční poslankyni. „Prorazil dno,“ reagovala napadená Ďuriš Nicholsonová. O případu informoval slovenský portál Aktuality.sk.

Danko (SNS) se ve vysílání televize TA3 nekompromisně pustil do opozice, a především do poslankyně SaS, Lucie Ďuriš Nicholsonové.

Ta koncem týdne sesbírala podpisy pro svolání mimořádné schůze Národní rady, kde se bude hlasovat o odvolání Danka. Důvodem má být jeho údajně opsaná disertační práce.

„Na mě si nějaká cigánečka ze Sasky nebude dovolovat, už toho mám plné zuby," prohlásil ve vysílání Danko.

Jak uvádí portál Aktuality.sk, poslankyně se o urážce dozvěděla od svých známých.

„Už jsem si myslela, že nemůže nikam klesnout, ale po těchto slovech klesl ještě níže. Nic na mě nemá, a proto používá takové urážky," řekla Ďuriš Nicholsonová slovenským Hospodářským novinám.

„Tím se podle našeho názoru dopustil trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a upozorňujeme na tento výrok prokuraturu. Andrej Danko urazil Lucii Ďuriš Nicholsonovou nejen jako političku, ale i jako ženu a matku, čímž se zdiskreditoval jako člověk i jako politik," napsala strana SaS v reakci na Dankova slova.